Багато хто з нас любить солодке. Але чи можна потяг до цукру назвати залежністю? На це питання відповіли фахівці у галузі харчування.
У ЗМІ нерідко можна зустріти твердження, що існує цукрова залежність. Але чи це правда з наукової точки зору?
Загалом фахівці сходяться на думці, що залежності від цукру насправді може не бути як явища. До того ж харчова залежність як така вважається суперечливим терміном. Справа в тому, що складно визначити речовину, яка викликає харчову залежність. Те саме стосується синдрому відміни: його симптоми складно виявити у людей, які відмовляються від солодкого.
Дослідження, проведені на тваринах, показали, що споживання цукру може бути пов’язане із залежністю. Однак це зовсім не означає, що причина залежності – саме цукор.
Судячи з результатів експериментів на щурах, деякі люди можуть бути сильніше, ніж інші, схильні до потягу до цукру. Так само, як і деякі, мають більше шансів набути залежність від азартних ігор.
Але слід провести додаткові дослідження, щоб підтвердити, що цукор викликає у людей фізичну залежність. Крім того, відомо, що не всі люди люблять солодке.
Тягу до цукру можна пояснити як фізичними, і психологічними причинами. Наприклад, ви можете протягом дня їсти в принципі занадто мало (таким чином тіло сигналізуватиме про те, що йому потрібна енергія), з’їдання чогось солодкого може просто стати звичкою, також до солодкого може тягнути сильніше при стресі чи недосипанні або коли ви відчуваєте неприємні емоції.