Згідно з нещодавно проведеним дослідженням, наступні п’ять корисних звичок тісно пов’язані зі значним збільшенням тривалості життя людей. Вироблення даних навичок дозволяє збільшити тривалість життя людини в середньому більш ніж на 10 років. При цьому тривалість життя чоловіків збільшується на 12 років, а жінок – на 14 років.
Не курити
Відповідні статистичні дані опитувань показують, що 2,5 мільйона людей у всьому світі щороку помирають від куріння. Тютюн є «вбивцею» номер один.
Різні центри з контролю та профілактики захворювань заявляють, що куріння сприяє появі таких захворювань, як рак, хвороби серця, інсульт, захворювання легень, діабет та хронічна обструктивна хвороба легень, включаючи емфізему та хронічний бронхіт.
У той же час куріння також може впливати на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту та спричиняти супутні захворювання.
Численні великомасштабні дослідження також показують, що інші звички, пов’язані з регулярним контролем харчування та виконанням фізичних вправ, також тісно пов’язані з довголіттям та здоров’ям.
При цьому відмова від куріння залишається найефективнішим способом уникнути передчасної смерті та дозволяє жити довше. Тому, щоб прожити довге життя, слід спочатку попрощатися із цигарками.
Підтримувати ідеальний індекс маси тіла
Ожиріння спричинене надмірним накопиченням жиру в організмі людини. Ожиріння може викликати різні ускладнення та прискорити процес старіння та збільшити ймовірність смерті.
За статистикою, у порівнянні з людьми з нормальною вагою, люди з ожирінням у два рази частіше мають церебральну емболію та серцеву недостатність, а також у два рази частіше страждають на ішемічну хворобу серця.
Такі люди приблизно в чотири рази частіше мають ускладнення, спричинені цукровим діабетом, і вчетверо частіше – жовчнокам’яною хворобою.
За наявними даними, 45-річний чоловік із 10% надмірною вагою має очікувану тривалість життя на 4 роки менше, ніж у чоловіків із нормальною вагою.
Індекс маси тіла (ІМТ) – всесвітньо визнаний метод оцінки ступеня ожиріння. Метод розрахунку: ІМТ = вага людини в кг, поділена на квадрат росту людини в метрах. Ідеальна вага для дорослої людини становить від 20 до 23 ІМТ.
Для підтримки ідеального індексу маси тіла необхідно дотримуватись виконання розумних фізичних вправ та науково збалансованої дієти.
Не вживати алкоголю
Тривале надмірне вживання алкоголю більше 2,5 г на кілограм маси тіла на день у перерахунку на алкоголь може прискорити старіння, викликати різні захворювання та призвести до смерті.
За даними ООН, алкоголь посідає п’яте місце серед десяти основних факторів, що загрожують здоров’ю людини. Вживання алкоголю має найбільший вплив і викликає найбільшу шкоду для здоров’я печінки.
Згодом вживання алкоголю може призвести до алкогольної жирової дистрофії печінки, гепатиту, цирозу і навіть раку печінки. Регулярне вживання алкоголю може пошкодити нерви головного мозку, уповільнити реакцію, погіршити пам’ять та інтелект та призвести до алкогольного психозу.
Надмірне вживання алкоголю також збільшує ризик розвитку гастриту, виразкової хвороби, колоректального раку та серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, а також призводить до труднощів всмоктування різних мікроелементів, таких як кальцій, магній, спричиняючи остеопороз, ламкість кісток та інші захворювання.
Регулярне заняття спортом
Експерти зі спортивної медицини зазначають, що для здоров’я корисно щотижня займатися спортом протягом 105 хвилин із середнім ступенем інтенсивності. Можна вибрати види спорту відповідно до конкретної ситуації.
Людям середнього та похилого віку рекомендуються аеробні вправи, такі як швидка ходьба, біг підтюпцем, їзда на велосипеді та плавання. При цьому частота серцевих скорочень має контролюватись на рівні 100-140 уд/хв.
Ці методи вправ допомагають вирішити такі проблеми, як біль у спині, дегенерація суглобів та інші. У той же час вправи корисні для покращення якості сну та здоров’я шлунково-кишкового тракту і дозволяють зміцнити фізіологічні функції кровоносних судин, серця, легенів та мозку, тим самим всебічно покращуючи фізичну підготовку та підвищуючи імунітет людини.
Дотримуватися розумної дієти
Триразове харчування має бути нормоване за часом. На основі забезпечення збалансованого харчування рекомендується їсти більше свіжих овочів, фруктів та цільнозернових продуктів, а також пити достатню кількість води, щоб шлунок був гладким та здоровим.
Кожна з цих п’яти корисних навичок, виявлених у ході досліджень, пов’язана з кишечником. Прохідність кишечника безпосередньо впливає здоров’я людини.
Якщо людина страждає від частих запорів, випорожнення довго затримуються в організмі, токсини в організмі не можуть вчасно виводитися. При цьому шкідливі бактерії в кишечнику розмножуватимуться, що призведе до порушень нормальної кишкової флори.
У легких випадках можлива поява здуття живота, неприємного запаху з рота, хлоазми та інших захворювань внутрішніх органів.
Деякі експерти припустили, що здоров’я кишківника є основним фактором, що впливає на тривалість життя. Тому розумне харчування, пиття достатньої кількості води та забезпечення безперебійної роботи шлунково-кишкового тракту мають вирішальне значення для хорошого здоров’я.