Хвороба не завжди починається саме з болю. Є стани, які взагалі ніяк себе особливо не проявляють, при цьому тихо, день за днем, руйнують організм зсередини. Таким захворюванням є діабет.
Від нього страждають, за офіційною статистикою, 415 мільйонів людей у світі. Але це ті, хто вже має діагноз. Багато хто просто не підозрює, що у них є проблема з цукром у крові. Тому так важливо стежити за сигналами, які надсилає наш організм, щоб взяти діабет під контроль.
– Діабет – серйозне захворювання, яке збільшує ризик виникнення багатьох інших проблем зі здоров’ям, включаючи хвороби серця та інсульт, – попереджає експерт у галузі профілактичного догляду, доктор Джон Уайт.
Він назвав 4 ознаки діабету, які ми часто ігноруємо, вважаючи варіантом норми. А тим часом із такими симптомами буде не зайвим звернутися до лікаря, щоб здати аналіз крові та пройти огляд.
Дуже хочеться пити
Здавалося б і що тут такого? Усім колись хочеться пити. Звичайно, цей момент навряд чи хтось пов’язує саме з діабетом. Але лікар Уайт попереджає: полідипсія – сильна спрага може бути однією з перших ознак захворювання.
— Підвищений рівень цукру в крові витягує воду з ваших клітин, і тому ви відчуваєте сильну спрагу, — попереджає експерт EatThis. – У роті з’являється сухість, а шкіра починає втрачати тонус. Одна з моїх пацієнток, якій поставили діагноз діабет, в якийсь момент настільки хотіла пити, що пила навіть воду з-під крана.
Також бажання пити може супроводжуватися головним болем та запамороченням – це наслідок зневоднення.
«Часто хочеться до туалету»
Дехто вважає, що просто переохолодився, і намагається «лікувати» цистит. Інші зіставляють кількість випитої води і приймають бажання помочитися за абсолютну норму.
— Цей стан називається поліурія, частково він пов’язаний із великою кількістю випитої води, — пояснив доктор Джон Уайт. — Нормою на день вважається близько семи відвідувань туалету. З поліурією це відбуватиметься частіше.
При цьому підвищений рівень цукру потрапляє до сечі. Щоб поставити діагноз, багато лікарів призначають аналіз сечі на цукор.
«Постійно хочеться їсти»
“У мене хороший апетит” – вважає людина, а насправді у неї розвивається діабет. Такий стан теж має свою назву — поліфагія.
— Ви їсте багато, але не почуваєтесь ситим, — попереджає лікар. — Так відбувається через те, що ваш організм став стійким до інсуліну. Клітини більше не можуть, як раніше, отримувати достатню кількість глюкози, яка для них є джерелом енергії.
При цьому, уточнює лікар, необов’язково, що ви почнете набирати вагу через таку форму ненажерливості. Є ймовірність, що ви навіть схуднете.
— Більшість калорій губиться із сечею, до клітин так і не доходить енергія, — каже Джон Уайт.
«Відчувається поколювання в пальцях»
Ми списуємо такий симптом на те, що затекли руки через незручну позу. Або звертаємося до лікаря зі скаргами на проблеми з хребтом. Але насправді це може бути ознакою діабету.
– Часто поколювання та оніміння може виявлятися ночами, – Розповів експерт. — Тому дехто не звертає уваги на нього. Або списують на те, що відлежали руку.
Підвищений рівень цукру в крові ушкоджує нерви, це їм заважає нормально працювати. До речі, поколювання або оніміння з’являється, коли людина вже досить тривалий час хвора на діабет.