Лікар-ендокринолог розповіла про небезпеку хронічного стресу для організму. За словами експерта, хронічний стрес спричиняє високий рівень кортизолу — гормон стресу, надлишок якого негативно впливає на всі функціональні системи. Через високий рівень цього гормону спостерігаються перепади настрою, підвищується ризик порушення метаболізму, набору ваги, підвищення цукру та холестерину.
На тлі підвищеного кортизолу спостерігається гіпертонія через погіршення еластичності судин, порушується баланс статевих гормонів – тестостерону та естрогену, через що у чоловіків розвивається імпотенція. Крім цього, спостерігається дисбаланс прогестерону, який відповідає за задоволення та стабільність настрою.
Щодо ваги, підвищений кортизол знижує синтез білків, ростуть цукор і холестерин, і щоб нормалізувати цукор, в організмі починається вироблення інсуліну, що є причиною набору ваги.
«Інсулін – гормон, який запасає, відкладає жир у різні місця. Особливо у верхню половину тулуба: живіт, груди, руки та ноги. Через те, що знижується білковий обмін на фоні кортизолу, руки та ноги будуть худі, бо руйнуватимуться білки», — наголосила лікарка.