Вчені з Пекінського університету з’ясували, що низькожирова та низьковуглеводна дієти можуть знизити ризик смерті, але лише у разі вживання «здорових» продуктів. Дослідження опубліковано в Journal of Internal Medicine.
Вчені проаналізували дані понад 370 тис. осіб віком від 50 до 71 року. У середньому за ними спостерігали 23,5 роки, за цей час померло 165 тис. учасників.
Здорова низькожирова дієта, при якій людина споживає мало насичених жирів та багато рослинного білка та складних вуглеводів, знижувала загальний ризик смерті приблизно на 18%, а також значно знижувала ризик раку та серцево-судинних захворювань.
Насичені жири у великій кількості містяться у жирному м’ясі та вершковому маслі, а корисніші ненасичені – у жирній рибі, авокадо, горіхах. Саме за рахунок обмеження насичених жирів учасники дослідження жили довше, вважають вчені.
Навпаки, низьковуглеводна дієта була пов’язана зі значно вищими показниками загальної смертності. Більш здоровий варіант низьковуглеводної дієти був пов’язаний з трохи нижчим рівнем смертності, але в цілому низькожирова дієта показала себе краще.