Необов’язково шукати «суперфуди» у магазинах та витрачати гроші на недешеві біодобавки. Є цілком доступні продукти, які здатні постачати в наш організм корисні речовини, причому цілий рік.
Один з них — буряк, низькокалорійний (в ньому 90% води), що містить вітаміни та мінерали, причому в дуже багатій і досить рідкісній комплектації.
Користь для вагітних
У 100 грамах сирого буряка міститься третина денної норми фолієвої кислоти, необхідної для нормального кровотворення та роботи імунної системи. Особливо важлива фолієва кислота під час вагітності: її дефіцит може призвести до вад розвитку у плода.
Знижує цукор та холестерин
У буряках у великій кількості є калій, який потрібен м’язам (у тому числі і серцевим), а також марганець і мідь, які беруть участь у формуванні кісток і суглобів, підтримці нормального рівня глюкози та холестерину в крові.
Природні нітрати, що містяться у буряках, розширюють стінки судин, знижуючи таким чином артеріальний тиск.
Засіб від запорів
Завдяки вмісту у буряках води та клітковини, його регулярне вживання в їжу сприяє роботі шлунково-кишкового тракту та запобігає запорам.
А ще буряк допомагає худнути, адже клітковина насичує, і почуття голоду відступає надовго.
…і проти раку
Бетаціанін, який надає буряку насичений червоно-фіолетовий колір — це потужний антиоксидант, який знижує ризики захворювань серця, печінки та утворення злоякісних пухлин.
Кому не можна буряки
Овоч, незважаючи на всю його користь для здоров’я, має і протипоказання.
- Буряк не можна людям із сечокам’яною хворобою та подагрою. У овочі багато оксалатів (солей щавлевої кислоти).
- Варений буряк заважає засвоєнню кальцію, тому його не варто вживати людям з остеопорозом.
- Буряк – природний проносний засіб. Якщо у вас є захворювання ШКТ, овоч може посилити їх перебіг.
- З обережністю буряки потрібно їсти тим, у кого знижений тиск. Також не варто зловживати овочем пацієнтам із цукровим діабетом.