Жовчоутворення та жовчовиділення є важливими функціями печінки. Ці процеси впливають працювати травної системи людини. Для ефективного травлення слід знизити ризики згущення жовчі та її застою. Важливу роль у цьому аспекті грає жовчогінне харчування.
Насамперед, медики рекомендують включити в раціон овочі та зелень: томати, кріп, шпинат, селера, морква, буряк, листову капусту, гарбуз, болгарський перець, фенхель, петрушку, шпинат, кінзу. Фрукти та ягоди: цитрусові, горобина, брусниця, курага, яблука, сливи, банани, полуниця, інжир.
На вироблення та відтік жовчі великий вплив мають різні спеції.
Напої з куркумою дозволяють покращити стан запаленого жовчного міхура, прискорити відтік жовчі, полегшити хворобливі відчуття.
Жовчогінну дію має і кориця. Достатньо щодня випивати одну склянку напою з корицею, щоб відчути полегшення.
Чай з м’ятою справляє жовчогінний ефект, заспокоює та знімає спазми.
Хороший жовчогінний ефект має корінь цикорію.
Можна додати до кави цикорій.
До речі, про каву. У людей, які часто п’ють каву, швидше за все, порушений відтік жовчі або є спазм жовчного міхура, а що ще гірше, є жировий гепатоз. Кофеманам є сенс звернути увагу на стан печінки.
Багато хто вважає, що їхня любов до кави обґрунтована харчовою звичкою. Насправді цей напій дозволяє запустити жовчовиділення вранці. Але багато кави пити не рекомендується. Краще замінити її на цикорій, який також має жовчогінний ефект, при цьому, не має такого виснажливого впливу на надниркові залози як кава.
Якщо немає протипоказань, то сніданок із жовчогінним ефектом: яйце чи яєчня, помідор, зелень, бутерброд з авокадо, з напоїв – чай чи чашка кави чи цикорію.
Такий сніданок має лікувальний ефект.