Ваш банний рушник, як зубна щітка або гребінець, – це суто індивідуальний предмет гігієни. Їм повинні користуватись тільки ви, ділитися не можна ні з дитиною, ні з другою половинкою, кажуть лікарі.
Добре, якщо така сама історія буде з рушником для рук: по одному на кожного члена сім’ї. В іншому випадку намагайтеся прати рушник для рук якомога частіше. А ось що стосується рушника для обличчя, то від нього взагалі варто відмовитися.
За словами терапевта Фатьми Гундуз, кожна людина повинен запам’ятати золоте правило: ніколи не витирати обличчя рушником.
Справа в тому, що волога тканина – це прекрасний ґрунт для розмноження різних мікроорганізмів, які точно не принесуть жодної користі вашому здоров’ю. Крім того, ви можете заразитись неприємними інфекціями, каже Фатьма Гундуз.
Посудіть самі:
- є ризик підхопити кишкову паличку, яка провокуватиме різні болі в шлунку;
- у вологій тканині можуть бути спори плісняви, їхнє вдихання теж не закінчиться нічим хорошим;
- на вологій тканині багато мікроорганізмів, які можуть спровокувати появу прищів та гнійників;
- розтирання шкіри рушником може травмувати її, результат – сухість, тріщини та знижений імунітет.
Найоптимальніший варіант – нічим не витирати обличчя. Нехай шкіра висохне самостійно, це займе кілька хвилин. Якщо хочеться відчуття сухості, можна промокнути шкіру одноразовими серветками.
У рушник накопичується величезна кількість збудників різних інфекційних захворювань, кліщів. Через рушник можна заразитися тими самими інфекціями, що й від брудних рук: стафілокок, дерматологічні захворювання, віруси грипу, грибок. Передаються через цей предмет гігієни і збудники хвороб очей, і герпес.
Якщо на обличчі навіть є незначне пошкодження шкіри, використання брудного рушника може спровокувати нагноєння ранки, попереджають експерти.
Несвіжий рушник може також стати причиною розвитку стрептодермії, яка проявляється у вигляді заїду в куточках рота. Через рушник передається і дерматомікоз — грибкова інфекція, яка вражає ділянку голови, тіло, стопи, нігті.
Важливо: при інфекційних захворюваннях та тим, хто страждає від гнійних висипань на обличчі, рекомендується міняти рушники щодня. В іншому випадку зміна має відбуватися кожні 6-7 днів.