Залізо входить до складу гемоглобіну, який, своєю чергою, є компонентом еритроцитів, тобто червоних кров’яних тілець. Завдяки гемоглобіну клітини нашого тіла насичуються киснем. В результаті залізодефіцитної анемії (нестачі заліза в організмі) знижується рівень гемоглобіну та еритроцитів у крові, що тягне за собою гіпоксію тканин та органів.
Причини залізодефіцитної анемії
Нижче ви знайдете найчастіші причини, через які може розвинутися дефіцит заліза.
Неправильне харчування
Нерегулярне та незбалансоване харчування можна назвати однією з головних причин нестачі заліза. У групі ризику насамперед перебувають вегетаріанці, а також люди, які дотримуються суворих дієт. Також залізодефіцитна анемія може виникнути внаслідок зниження рівня засвоєння заліза, що спостерігається при хворобах шлунково-кишкового тракту та у літньому віці.
Хронічні крововтрати
На виникнення хронічних крововтрат впливають такі фактори, як часті носові кровотечі, рясні менструації, шлунково-кишкові кровотечі, гельмінтоз, хронічні інфекції та інші патології. До дефіциту заліза, крім перерахованого, може призвести гостра втрата крові внаслідок травм або неконтрольованого донорства.
Індивідуальне підвищення добової норми заліза
Потреба в залізі може бути збільшена індивідуально для деяких людей, наприклад, для дітей та підлітків у період активного росту, для дівчаток під час становлення менструального циклу, для вагітних та жінок, що годують, при інтенсивних фізичних навантаженнях та в інших ситуаціях.