Згідно з проведеними дослідженнями, харчова цінність редиски свідчить про те, що вона містить мало калорій, незначну кількість жирів. Читайте далі, щоб дізнатися про користь вживання редиски та її переваги для здоров’я.
Редиска в основному використовується в салатах. Це м’ясисті коренеплоди, що нагадують за кольором буряки. Верхня частина також застосовується як листові овочі.
Однорічний овоч сімейства капустяні, характеризується гострим смаком та насиченим ароматом. Хоча більшість з нас знають типову червону редиску, є також багато інших сортів – білих, рожевих, лавандових, фіолетових та чорних кольорових цибулин.
Якому б сорту редиски ви не віддали перевагу, він принесе вам величезну користь для здоров’я. Ця стаття дає інформацію про поживну цінність редиски.
Поживні речовини редису
Багато хто з нас не знає про користь вживання редиски для здоров’я.
Дослідження, присвячені поживним речовинам редиски, показали, що вона складається на 90 відсотків із води, містить незначну кількість холестерину та насичених жирів. Крім цього, редиска сповнена вітамінами та мінералами, які необхідні для нормального функціонування організму.
Прочитайте наступну інформацію, щоб отримати уявлення про поживні речовини, присутні в 100 г редиски.
- Усього калорій: кількість калорій у редисці дуже низька: на 100 грамів припадає всього 16 калорій. Це робить її ідеальним продуктом для тих, хто стежить за вагою і тих, хто хоче схуднути.
- Холестерин та жири: вміст холестерину в редисці незначний. Вона містить низький відсоток жирів, менше 1 калорії посідає жири. Таким чином, редиска є відмінним продуктом харчування для людей, які мають медичні ускладнення, пов’язані із серцем.
- Вуглеводи: загальна кількість складних вуглеводів, що містяться в 100 г редиски, становить 3,40 г. Вона вважається овочом з низьким глікемічним індексом, який не перевищує 20.
- Цукор: харчова цінність редиски, що відноситься до вмісту цукру, не настільки задовільна для людей, які страждають на діабет. Кількість цукру, що присутня у 100 грамах, становить близько 2,2 грама, що відносно багато.
- Вітаміни: овоч відрізняється високим вмістом вітамінів. Список вітамінів, виділених із цього коренеплоду, включає фолат, рибофлавін, вітамін В6, вітамін С і вітамін К. Таким чином, вживання редиски – це правильний спосіб отримати всі ці необхідні вітаміни.
- Мінерали: крім вітамінів, редиска корисна для здоров’я з точки зору вмісту мінералів. Вона є багатим джерелом кальцію, калію, натрію, заліза, магнію, фосфору та цинку.
- Білки: білка та амінокислот у редисці не так багато. Якщо ви споживаєте 100 г коренеплоду, ви отримаєте близько 0,68 грамів білка. Отже, щоб заповнити щоденну потребу організму в білках, слід доповнити раціон бобовими продуктами.
- Вміст клітковини: редиска містить велику кількість розчинної клітковини та харчових волокон (1,6 г клітковини на 100 грамів). Отже, вона допомагає покращити здоров’я травлення та боротися з проблемами травлення, такими як запор, розлад шлунка тощо.
Користь редиски для здоров’я
З інформації про поживну цінність редис зрозуміло, що цибулини редиски цінні для здоров’я. Маючи антибактеріальні та протигрибкові властивості, вони використовуються для лікування низки медичних проблем, починаючи від кашлю, патологічних рухів кишечника, шлункових проблем і кишкових паразитів.
В альтернативній медицині вона згадується як ефективний засіб від захворювань печінки, респіраторних захворювань, каміння у нирках, жовчного каміння.
Єдина проблема зі споживанням великої кількості овочів – це вміст цукру.
Купуючи редиску на ринку, вибирайте свіжу та компактну на вигляд. Вживати її краще як салат з іншими овочами.
Згідно з даними про харчування, користь для здоров’я від редиски настільки значна, що ви можете включити в раціон достатньо цього коренеплоду, щоб скинути зайві кілограми і зберегти хороше здоров’я.