Чим міцніший наш імунітет, тим вища ймовірність, що з настанням холодів організм здолає ГРВІ чи грип. Звичайно, від хвороби ніхто не застрахований, але зробити так, щоби мінімізувати ризики, може кожен. І в цьому вам може допомогти раціон.
Так, за словами лікарів клініки Майо, у меню кожної людини незалежно від пори року мають бути фрукти та овочі. Восени ж, коли імунітет особливо потребує «підживлення», варто налягати на ківі — саме цей фрукт найкраще допоможе вашій імунній системі стати міцнішою і витривалішою.
– Ківі – одне з провідних джерел вітаміну С. Так, в одному плоді міститься близько 71% добової норми цього вітаміну. Майже стільки ж, скільки в апельсині, але цитрус все одно трохи поступається, розповіла дієтолог Ліза Московіц, спеціаліст клініки Майо.
У ківі також містяться антиоксиданти, які допоможуть організму впоратися із хворобою. Тому не варто відмовлятися від фрукта і тим, хто вже захворів. Цей факт підтверджують і дослідження вчених: експерти дійшли висновку, що саме ківі допоміг зменшити як тяжкість, так і тривалість деяких симптомів інфекції верхніх дихальних шляхів у хворих.
Регулярне вживання ківі потроює кількість рослинної клітковини, яку отримує організм. Але міститься вона саме у шкірці вічнозеленого фрукта. До речі, ківі — один із найефективніших продуктів для тих, хто страждає від запорів, а ще в ньому є корисний серцю калій — майже як у середньому банані.
Ще один безперечний плюс цього фрукта: у ківі також низький глікемічний індекс, що дозволяє включати його в раціон навіть таким, що худне, і пацієнтам з діабетом. Щоправда, проконсультуватися з лікарем все ж таки варто.
Якщо ви не любите ківі, то цьому фрукту на заміну легко прийдуть такі продукти – вони теж багаті на вітамін С і антиоксидантами:
- цитрусові,
- брокколі,
- червоний солодкий перець,
- обліпиха,
- чорна смородина,
- горіхи та насіння.