П’ятниця, 22 Листопада

Щороку від хвороб серцево-судинної системи в усьому світі помирають майже 18 мільйонів людей — так свідчить статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я. Чинники ризику добре відомі: це, наприклад, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування.

Дуже часто ми говоримо про те, які продукти варто їсти рідше або взагалі від них відмовитися. А що щодо їжі, яку потрібно готувати частіше? Яка їжа піде на користь нашому серцю? Цим питанням зацікавилася міжнародна група дослідників. Результат їхньої роботи опублікований у виданні European Heart Journal.

Щоб зрозуміти, як різні продукти, які прийнято вважати корисними для здоров’я, впливають на серце і судини, автори дослідження об’єднали інформацію з кількох джерел. У підсумкову вибірку увійшли близько 245 тисяч людей з 80 країн світу, тому спектр дослідження вийшов досить великим.

Такий аналіз допоміг виявити кілька важливих груп продуктів. З’ясувалося, що раціон, що складається з великої кількості фруктів, овочів, горіхів, бобів, риби та молочних продуктів, пов’язаний з нижчим рівнем серцево-судинних захворювань абсолютно по всьому світу. Що стосується м’яса і зерна, то тут вчені радять дотримуватися принципу помірності: невелика кількість такої їжі теж може надати на здоров’я позитивний ефект.

Скільки конкретно потрібно їсти корисних продуктів на добу для здорового серця? Автори дослідження рекомендують включити фрукти та овочі в кожен прийом їжі, молочні продукти їсти двічі на добу, горіхи – один раз, бобові – 3-4 рази на тиждень. Рибу треба їсти хоча б два дні на тиждень.

Exit mobile version