Здорова печінка – це запорука благополуччя людини.
Печінка бере участь у підтримці сталості внутрішнього середовища організму, регулює обмін речовин, секретує жовч, необхідну для травлення, є біологічним фільтром, що очищає кров від токсинів та шкідливих речовин, бере участь в обміні вітамінів та мікроелементів.
Печінка виконує близько 500 різних функцій, порушення яких позначається на функціонуванні практично кожного органу нашого організму
Харчування, звичайно ж, впливає на весь наш організм, і деякі продукти особливо важливі для підтримки та відновлення здоров’я печінки:
1. Риба лососевих порід, скумбрія, палтус. Вона містить омега-3 жирні кислоти, які є корисними ненасиченими жирами та корисні для здоров’я серця, мозку та печінки. Якщо вживати жирну рибу двічі та більше на тиждень, то знизиться рівень поганого холестерину (ЛПНЩ)
2. Вівсяна каша. Вівсянка – одна з найпопулярніших каш у світі, яка нормалізує роботу ШКТ та знижує кислотність. Вона сприяє абсорбції жиру, зменшуючи навантаження на печінку, та допомагає виводити токсини.
3. Авокадо. Містить необхідні нашому організму амінокислоти, клітковину та антиоксиданти. Це сприяє виведенню шлаків, що накопичуються у нашому тілі.
Також ці фрукти містять глутатіон – сполуку, необхідну печінці для виведення токсинів.
4. Нерафінована оливкова олія. Створює захист для печінки – продукт бореться з окислювальним стресом органу, що благотворно відбивається на його клітинах.
5. Горіхи – мигдаль, кедрові, грецькі та фундук. Горіхи дуже поживні та містять велику кількість корисних жирів. Крім зміцнення здоров’я серцево-судинної системи вони знижують частоту захворювань печінки.
З усіх видів горіхів волоські – одні з найкорисніших для зниження жирової хвороби печінки. У них багато антиоксидантів, омега-6 та омега-3 жирних кислот.
Найнебезпечнішим поєднанням для печінки є тваринний жир і цукор, намагайтеся читати склади і стежити за раціоном, щоб ці 2 продукти зустрічалися якомога рідше і не завдавали шкоди вашій печінці.
Крім вищесказаного, необхідно включити до раціону свіжі овочі та фрукти, вести активний спосіб життя, пити достатню кількість води та висипатися!
Ну і звичайно слухати сигнали організму і своєчасно проходити обстеження, щоб контролювати своє здоров’я та стан внутрішніх органів.