Одним із улюблених напоїв багатьох людей є зелений чай. Своїм бездоганним смаком та специфічним ароматом він підкорив серця найвишуканіших гурманів. Але напій став популярним не лише через свої смакові властивості, а й у зв’язку з наявністю в ньому корисних речовин, які благотворно впливають на організм в цілому.
Чим корисний зелений чай
Багатьма вченими протягом тривалого часу було досліджено властивості та структуру зеленого чаю. У його складі є вітаміни A, C, P, E, серії B та інші. Також є великий різновид мінералів, таких як йод, калій, кальцій, магній, натрій.
Список можна перераховувати довго. У зеленому чаї значно більше кофеїну, ніж у свіжомеленій каві. Близько 25 відсотків складу чаю займають катехіни та танін.
Зелений чай благотворно впливає на імунітет людини, покращує обмін речовин, посилює швидкість метаболізму, сприяє виведенню солі та шлаків з організму, приводить масу тіла в норму при регулярному вживанні.
Екстракт чаю містить багато антиоксидантів та захищає шкіру від старіння та сонячних променів. Користь цього напою також полягає у профілактиці онкологічних захворювань.
Ще чай покращує мозкову діяльність, позитивно діє на пам’ять та увагу.
Наявність вітаміну C позитивно впливає на всю кровоносну систему – зміцнюються стінки судин, що є профілактикою багатьох серйозних хвороб, пов’язаних з кровоносною системою.
Зелений чай корисний людям, які працюють біля комп’ютера, оскільки сприяє нейтралізації шкідливих випромінювань.
Не дарма він має широке застосування у народній медицині. У багатьох східних країнах зелений чай вважають панацеєю від хвороб. Існують різні технології щодо його приготування.
Яку кількість і в який час варто пити зелений чай
У чаї міститься багато кофеїну, тому вживання його натщесерце з ранку негативно позначається на печінці. Виділяється велика кількість шлункового соку, що може призвести до розвитку гастриту та виразки.
З цієї причини його не п’ють перед сном – кофеїн не дасть нормально заснути. Найсприятливішим часом для розпивання цього терпкого напою є проміжок між різними прийомами їжі.
У цей час усі корисні речовини добре засвоюються організмом. Також непогано випити чашку чаю через годину-півтори після вечері – допоможе позбутися зайвої ваги.
У кожній країні кількість уживаного напою в день різна – у східних країнах до десяти невеликих чашок, у європейських куди менше – до чотирьох. Пов’язано це з різним харчуванням, рівнем життя та традиціями.
Як приготувати
Щоб чай не втратив цілющі властивості, необхідно його правильно заварити. Для цього потрібно взяти воду 70-90 градусів залежно від сорту чаю.
Чим вища ферментація чайного листа, тим більша температура. Окріп вб’є поживні речовини і вплине на специфічний післясмак чаю. Якщо мета вашого чаювання – підбадьоритися, то заварюйте його трохи більше 4 хвилин.
Якщо хочете заспокоїти нервову систему, то 5-10 хвилин. Чай, заварений довше 10 хвилин, добре вгамовує спрагу.
Пити варто його при температурі 50-60 градусів, тому що з остиганням корисних властивостей стає менше, а з часом починає з’являтися тонка пінка, що свідчить про розмноження бактерій.