Деякі овочі та фрукти іноді доводиться їсти без шкірки. Наприклад, люди воліють чистити магазинні яблука чи гіркі огірки. Однак разом із цим плоди втрачають частину своїх корисних речовин.
З’ясуємо, які фрукти та овочі бажано вживати повністю, а не очищеними.
Огірки
Огіркова шкірка містить вітаміни, поживні речовини і багато клітковини, завдяки якій огірок забезпечує відчуття ситості приблизно стільки ж, скільки шматок курки. Без шкірки він засвоюється значно швидше. Огірок із шкіркою корисний для здоров’я серця та судин, травлення, а також для зору.
Помідори
У шкірці томатів міститься речовина, що знижує запалення та ризик раку передміхурової залози. До того ж велика кількість лікопіну міститься в томатній шкірці, і що більше її, то червоніші помідори.
Яблука
Яблучна шкірка містить нерозчинну клітковину. Якщо очистити яблуко, то кількість клітковини знижується вдвічі. Але найголовніше, що є в яблучній шкірці, крім вітаміну С та клітковини, – це вітамін А та кверцетин. Ця речовина допомагає боротися з алергією та корисна для серця.
Баклажани
Своїм фіолетовим кольором шкірка баклажанів зобов’язана глікозидами антоціанам (насунін зокрема). Вони знижують рівень поганого холестерину, ризик запалень, мають антисептичний ефект, захищають від окислювального стресу.