Головний біль та зниження слуху – дуже неприємні симптоми. Про що може говорити стан, коли закладає вуха та болить голова? Найчастіше закладеність вух разом із головним болем вказує на підвищення артеріального тиску. Але такий стан може бути й з інших причин.
Основні причини, через які болить голова, закладає вуха
Щоб правильно розпочати лікування, потрібно розібратися з причинами болю та закладеності вух. Це можуть бути крім гіпертонії:
- застуда з набряком через запальний процес у носоглотці або слуховій трубці (отит, риніт, ГРЗ тощо). При цьому спостерігатимуться також біль або першіння у горлі, підвищена температура та інші специфічні симптоми простудних захворювань;
- бактеріальна інфекція верхніх дихальних шляхів;
- вода у вухах після плавання. Щоб її видалити, потрібно нахилити голову паралельно до землі, злегка пострибати. Якщо не вдається дати їй витекти самостійно, слід звернутися до лікаря. Інакше можуть бути ускладнення.
Щоб позбавитися закладеності вух і головного болю при застуді, потрібно лікувати в першу чергу саме захворювання. Якщо застуда пройшла, а неприємні симптоми залишилися, варто звернутися до лікаря – це можуть бути ускладнення після хвороби, які потребують окремого лікування.
Однак найчастіша і найсерйозніша причина таких симптомів — підвищений тиск. Його різкий стрибок дуже небезпечний і може спровокувати навіть інсульт. Тому, якщо у вас несподівано стали закладені вуха, моторошно болить голова, посилилося серцебиття, перед очима мушки, відчуваються нудота та запаморочення, потрібно терміново викликати лікаря.
Якщо ви гіпертонік і підвищення тиску для вас – норма, то відчуття закладеності у вухах, що виникло, може говорити про те, що пора прийняти ліки і відпочити.
Перевтома та виснаження сил також можуть бути причиною головного болю і навіть закладеності у вухах. У цьому випадку найкращим лікуванням будуть повноцінний сон, правильне харчування, наскільки можна – відпустка. Також знадобляться легкі заспокійливі препарати.
Причиною головного болю можуть бути також клімакс, вегетосудинні захворювання, ниркова недостатність, сечокам’яна хвороба, нефрит та інші захворювання. Самостійно їх діагностувати та вилікувати неможливо, тому варто звернутися до лікаря, який точно виявить причину неприємних симптомів та призначить лікування.