П’ятниця, 20 Вересня

Захворіти влітку буває навіть простіше, ніж узимку чи восени. За що віруси та мікроби так люблять літню спеку і як убезпечити себе від хвороби.

Звідки беруться літні пневмонії

Запальний процес, у якому уражається певна область, частка і навіть одна легеня, можливий у будь-яку пору року. Пневмонії можуть виникати через попадання збудників інфекцій – вірусів чи бактерій. У поодиноких випадках запалення можливе через неінфекційні фактори, наприклад алергени.

Всупереч популярній помилці, при високих температурах повітря гинуть далеко не всі хвороботворні мікроорганізми. Навпаки, деякі респіраторні віруси активізуються саме на тлі спеки. Серед них — ентеровіруси та деякі різновиди вірусів парагрипу.

Небезпеку становлять і кондиціонери, які активно використовуються у спеку. Причому не лише з погляду переохолодження. Конденсат, який спочатку накопичується в кондиціонері, а потім нагрівається, – благодатний ґрунт для розмноження хвороботворних бактерій, здатних викликати пневмонію.

Знижений імунітет після міжсезоння

Влітку респіраторні інфекції найчастіше підхоплюють ті люди, які вже перенесли вірусні захворювання під час міжсезоння. Їхній імунітет не встигає прийти в норму, через що організм виявляється більш вразливим до повторного зараження.

Різкі перепади температур

У спеку особливо хочеться охолонути – випити чогось холодненького, посидіти на протягу після повернення з задушливої ​​вулиці, прийняти крижаний душ. Здоровій людині ковток холодного лимонаду або порція морозива не зашкодять, але при проблемах з імунним захистом вони можуть спричинити переохолодження. Різка зміна температури знижує місцевий імунітет на рівні органів дихання, через що зростають ризики проникнення в організм вірусів та бактерій. Особливо це стосується людей з хронічними ЛОР-захворюваннями та всіх, хто часто страждає на нежиті чи ангіни.

Небезпеки у відпустці

Обернутися пневмонією може і довгоочікувана відпустка на морі. Занадто різка зміна клімату або часових поясів послаблює захисні сили організму. При цьому у південних країнах та регіонах можуть бути поширені свої патогенні мікроорганізми, не завжди знайомі людині. Контакт із нею здатний викликати непередбачувану реакцію організму. Заразитися можна і під час тривалих перельотів у літаках чи поїздок поїздами.

Не можна забувати і про хронічну герпесвірусну інфекцію, яка загострюється якраз на тлі перепадів температури. Нерідко саме у відпустці на морі з’являється застуда на губах, хоча, здавалося б, ніщо не віщувало біди. Про це варто подбати заздалегідь та провести курс противірусного лікування перед відпусткою.

Не меншою небезпекою є і повернення у звичні кліматичні умови, особливо якщо вдома йдуть дощі і прохолодно. Організму доводиться різко перебудовуватися, що також знижує імунітет.

Проблеми в лікуванні

Влітку респіраторні інфекції переносити складніше, ніж узимку. Спека порушує природну терморегуляцію людини, тому організму важче боротися з високою температурою тіла. У результаті рядове ГРВІ може протікати важче і з вищими ризиками пневмонії та інших ускладнень.

Як не захворіти влітку

  • Не забувайте про правила особистої гігієни: ретельно мийте фрукти та овочі, та не забувайте регулярно мити руки. Особливо якщо на вас чекає тривала подорож. У спеку з урахуванням активності вірусів шанси заразитися у вагоні поїзда чи аеропорту різко зростають.
  • Підтримуйте комфортну температуру в приміщенні оптимально на рівні +21 … +22 градуси. Якщо вікна виходять на сонячний бік, а будинок швидко прогрівається, намагайтеся використовувати щільні штори, а вікна відкривайте лише ввечері, коли на вулиці холоднішає. Це допоможе зберегти комфортний мікроклімат і не допустити розмноження у приміщенні вірусів та бактерій.
  • Не захоплюйтеся холодними напоями та морозивом, особливо при схильності до ЛОР-захворювань.
  • Вибирайте вентилятори, а не кондиціонери – це дозволить уникнути різких перепадів температур.
  • Подбайте про імунітет заздалегідь. Зміцнювати імунний захист необхідно протягом усього року. Для цього важливо стежити за харчуванням, регулярно займатися спортом та частіше гуляти на свіжому повітрі. 
Exit mobile version