Субота, 23 Листопада

Взимку стає важче вставати, оскільки настає офісна «полярна ніч». Ми прокидаємося, коли ще темно, а повертаємось з роботи, коли вже темно. У таких умовах тотального нестачі сонячного світла у людини іноді виникають порушення сну, їй важче вставати з ранку, ніж зазвичай, і сонливість протягом дня заважає повноцінно жити та працювати.

Зібрали чотири ефективні способи добре прокидатися вранці, коли на вулиці холодно та темно.

Нормалізація режиму

Дуже важливо достатньо часу приділяти сну. Тут все індивідуально, але в середньому людині потрібно вісім годин, щоби виспатися. Тому краще відмовитись від гаджетів за годину до сну, відкласти справи, які ви планували зробити ввечері, щоб не займатися ними до глибокої ночі.

Є таке явище, як прокрастинація сну, коли людина після важкого робочого дня намагається якомога більше приділити час дозвіллю, відкладаючи сон на потім.

У такі моменти потрібно подумати, як важко вам вставатиме вранці, коли ви тягнетесь за смартфоном перед сном. Адже все, що ви робите у телефоні увечері, можна буде зробити з ранку. Це найбільш очевидна порада, але її слід сприйняти якомога серйозніше, тому що тривалість вашого сну безпосередньо впливає на легкість пробудження, незалежно від пори року.

Пробудження за допомогою світла

Світлобудильник – чудовий пристрій, який допоможе вам прокинутися. Його можна запрограмувати на імітацію сходу сонця, тобто за півгодини до пробудження пристрій починає повільно генерувати світло, підвищуючи та підвищуючи яскравість.

Як відомо, світло може впливати на сітківку ока навіть через закриті повіки, і світлові промені таким чином сигналізують нам, що настав час прокидатися. Якщо світлобудильника немає під рукою, просто увімкніть світло в кімнаті, як тільки прокинетеся, щоб в організм почали надходити сигнали про освітлення, про зміну навколишнього оточення. Так прокинутися остаточно і підбадьоритися буде набагато простіше.

Заняття спортом

Коли людина регулярно займається спортом, її стани сну та неспання починають відокремлюватися один від одного. Сон стає більш концентрованим, етап повільного сну, що відновлює, стає довшим, і ми повноцінно висипаємося.

Не можна не відзначити, що фізичне навантаження в осінній та зимовий періоди – це також чудовий засіб і від сезонної депресії, що супроводжується труднощами із пробудженням та підвищеною сонливістю.

Не забувайте і про ранкову зарядку. Скорочення поперечно-смугастих скелетних м’язів говорить організму, що людина діє довільно, поступово прокидаючись, а системи неспання отримують сигнал, що настав час включатися на повну силу. Звичайно, спочатку буде важко змушувати себе вставати і робити якісь вправи, але зробити це потрібно. Важливо подолати цей етап і виробити звичку займатися спортом вранці.

Правильний сніданок

Обов’язково поснідайте. Що раніше, то краще. І ми зараз навіть не говоримо, що сніданок забезпечує людину енергією і запускає процес метаболізму. Справа в тому, що робота травного тракту – це сигнал системам неспання про те, що час прокидатися. Тут важливо вибрати придатні для пробудження продукти, які допоможуть правильно розпочати день. Це можуть бути, наприклад, горіхи.

Exit mobile version