Багато жінок замислюються про вік, коли помічають зморшки та перше сиве волосся. У цей момент починається боротьба за молодість, але спрямована вона, як правило, тільки на ці, найявніші ознаки — сивину зафарбувати, в чоло вколоти ботокс. Або просто «замаскувати» заломи тональним кремом, пудрою та хайлайтером. Проте досвідчені косметологи практично одразу можуть визначити вік людини — і на що вони звертають увагу.
“Пергаментна” шкіра
Вона виглядає дуже тонкою та сухою, як лист пергаменту. Здається, тицьни пальцем, і вона розсиплеться. За словами косметологів, такий ефект пов’язаний із зневодненням, а також з віковим зниженням вироблення гіалуронової кислоти та колагену. Перші ознаки можна побачити вже після 25 років.
Що може допомогти: біоревіталізація – підшкірні ін’єкції гіалуронки. Їх можна робити кілька разів на рік, починаючи з 25 років. Лікарі радять повторювати курси навесні та восени.
Плоский губний жолобок
Йдеться про вертикальне поглиблення між носом та верхньою губою — воно є у всіх ссавців. Але у людей жолобок із віком зникає, сплощується. Перші такі зміни можна побачити вже після 45 років.
Що може допомогти: основний метод – це хейлопластика – операція з корекції губ, яка дозволяє, у тому числі відновити губний жолобок та скоротити відстань між верхньою губою та носом, яка збільшується через обвисання тканин. Пізніше об’єми можна відновлювати філерами на основі гіалуронової кислоти.
Тонкі губи
Кажуть, що тонкі бліді сухі губи видають поганий характер їхньої володарки. Але для косметологів це ознака вікових змін: контур, що поплив, кисетні зморшки навколо рота. А якщо жінка ще й курить — зміни будуть ще помітнішими. І косметика цього не приховає.
Що може допомогти: ті самі ін’єкції гіалуронової кислоти. Крім зволоження, вони заповнять втрачений обсяг.
Бруви, що опустилися
Якщо з віком ви помічаєте, що погляд «поважнішав» , а обличчя весь час виглядає злим і суворим, навіть якщо ви посміхаєтеся, схоже, настав час розібратися зі своїми бровами.
– Надбрівні дуги протягом життя трохи «сповзають» униз, – пояснює пластичний хірург. — Через це відстань між очима і бровами стає меншою, надаючи обличчю суворого виразу.
Що може допомогти: ендоскопічний ліфтинг чола за допомогою ендотинів. Це такі платівки зі спеціального матеріалу, що розсмоктується. Вони допомагають закріпити тканини у потрібному положенні. До речі, заразом така процедура може позбутися нависання верхньої повіки, яка є наслідком опущення брів.
Втомлені очі
Виспатися не допоможе: «провалилися», очі, що запали, які ніби навіть менше стали, — таке ніякі стрілки не виправлять.
Насправді це найчастіше генетичний фактор. Тому косметологи часто просять клієнток показати їм фотографії мам та бабусь, щоби розуміти, з якими процесами мають справу. І якщо є схильність, то вже із 25 років треба проводити профілактику. І тут важливо мати на увазі, що філери підійдуть не всім! Якщо людина схильна до набряків, ним філери в періорбітальну зону протипоказані.
Що може допомогти: якщо ми говоримо про профілактичні заходи, це ін’єкції ботулотоксину. Вже наявні проблеми коригують круговою блефаропластикою – вона допомагає усунути грижі на нижньому повіку та прибрати нависання верхньої. У ході операції можна і скоригувати розріз очей, піднявши зовнішні куточки. Це називається кантопексією.
Навколовушні зморшки
Їх помічають далеко не відразу, бо зазвичай зона закрита волоссям. Але якщо при найближчому розгляді ви побачите вертикальні заломи, знайте, що це ще одна ознака віку. Крім того, зморшки можуть з’явитися на мочках вух.
Що може допомогти: найчастіше апаратні методики — мікрохвильчастий радіохвильовий ліфтинг, фокусований ультразвук, лазерне шліфування. Додатково можна спробувати біоревіталізації, а також (якщо процес старіння тільки почався і немає зайвої жирової клітковини) нитковий ліфтинг.
Обвислі мочки вух
Такої каверзи ви, швидше за все, не очікували, але мочки вух стають тоншими, розтягуються і обвисають. Цей процес пришвидшують тяжкі сережки.
Що може допомогти: на перших етапах лише профілактика: щодня використовувати крем, робити легкий масаж. З кардинальних методів боротьби із проблемою лікарі запропонують філери.