Названі симптоми хвороби Паркінсона, які можуть проявитися навіть у 40-річних

Хвороба Паркінсона – це одне з найпоширеніших захворювань центральної нервової системи, від якого найчастіше страждають люди похилого віку. Так, небезпечну патологію здебільшого діагностують у тих, кому вже виповнилося 60 років. Лише близько десяти відсотків постраждалих хворіють віком до 40 років.

Найголовніше – вчасно розпізнати хворобу, щоб відвести постраждалого до невролога. Чим раніше ви почнете лікування, тим вища ймовірність, що лікарям вдасться полегшити симптоми та загальмувати розвиток захворювання. Поки що повністю вилікувати патологію неможливо. 

Експерти перерахували 5 ранніх симптомів хвороби Паркінсона – вони можуть вказати на те, що патологія тільки-но прокинулася і почала повільно руйнувати життя.

Зміна ходи

Це один із перших тривожних дзвіночків, який найчастіше можна прийняти за вікові зміни. Однак вам точно варто насторожитися, якщо ваша близька людина раптом змінила ходу: почала трохи хитатися під час руху, її тіло стало ніби скутим, крок — набагато повільнішим і ніби невпевненим.

«Жорсткість» рухів

Ще один симптом — це уривчасті, наче «жорсткі» рухи, які ви раптом почали помічати в людини. Простий приклад: щоб піднести ложку до рота ми рухаємо рукою з однаковою швидкістю. Людина з хворобою Паркінсона може зупиняти руку, а потім різким ривком підносити ложку до рота — спокійний рух йому вже зробити не під силу.

Еректильна дисфункція

Хвороба Паркінсона сприяє сексуальній дисфункції за допомогою фізичних, психологічних та фармакологічних ефектів. Так, людина може почуватися дуже втомленою, у неї зовсім не буде бажання, потягу до своєї другої половинки.

У хворого знижується лібідо, він відчуває сильну тривогу, думаючи, що його сексуальне життя залишилося в минулому. Особливо варто насторожитись, якщо такі зміни відбулися різко.

Депресія

Депресія та тривога – поширені симптоми хвороби Паркінсона, які з’являються на ранній стадії. Людина стає млявою, їй здається, що вона зовсім не має енергії. Може зникати апетит. Хворий втрачає інтерес до колишніх захоплень, стає надто неспокійним.

Проблеми зі сном

Безсоння та інші порушення сну тісно пов’язані із хворобою Паркінсона.

Людина може погано засинати, довго крутитися в ліжку, її може мучити синдром неспокійних ніг. Багато хто починає страждати від безсоння — пацієнтам справді не вдається заплющити око цілу ніч.

Коли хвороба розвивається, то у людини вже з’являються інші симптоми – їх важко прийняти за звичайні вікові зміни чи сильний стрес.

Типові симптоми хвороби Паркінсона:

  • Усі рухи стають дуже повільними;
  • Утворюється м’язовий тремор;
  • Людина втрачає стійкість — її ніби хитає і заносить із боку на бік;
  • Мова стає повільною та невиразною.

Вас також зацікавить

Читайте також