Рак кишечника – один з найагресивніших видів онкології, який стає все «молодшим». Вже неодноразово були описані випадки, коли від небезпечної патології помирали ті, кому ще немає і сорока — люди були впевнені, що молодих хвороба точно «не чіпає». У 2020 році від колоректального раку (рак товстого кишечника) помер британський актор Чедвік Боузман, відомий за роллю супергероя Чорної пантери з фільмів Marvel. Йому було 43 роки. Про рак він дізнався у 39.
Добре, якщо при перших тривожних симптомах людина відразу звертається до лікаря — тоді можна вчасно розпочати лікування, а значить, домогтися стійкої ремісії або повного одужання. Чим довше постраждалий зволікає, тим більша ймовірність, що у нього з’являться метастази.
В одному зі своїх досліджень вчені дійшли висновку: рак кишечника може дати метастази в легені, кістки та печінку. Щоб хвороба досягла такого масштабу, патології знадобилося від 9 до 23 місяців.
За даними Сancer research UK, на агресивну пухлину, яка вже встигла поширитися на інші органи, наприклад кістки, можуть вказати такі симптоми:
- сильна втома;
- постійна нудота;
- спрага;
- запори;
- сплутаність свідомості;
- постійна дратівливість.
Крім цього пухлина, яка поширилася на ваші кістки, може викликати біль.
Британські медики також нагадують, що ці симптоми – не прямий доказ того, що у вас розвивається рак кишечника, пише видання Express. Вони можуть сигналити і про інші захворювання. Щоб переконатися, що вашому здоров’ю нічого не загрожує, запишіться на прийом до лікаря – лікар збере анамнез і допоможе виявити справжню причину нездужань.
Як не упустити рак кишечника
На ранніх стадіях рак кишечника ніяк не поводиться. Тому лікарі призначають скринінги, які можуть виявити захворювання та успішно з ним впоратися. Перевіритись на рак кишечника можна, здавши аналіз на приховану кров у калі або зробивши колоноскопію.
Також вас повинні насторожити такі зміни в організмі:
- поява крові у калі;
- ви помітили, що стул став рідким, або навпаки, з’явилися запори (ходите у туалет рідше 2-3 разів на тиждень), або довго страждаєте від відчуття, що кишечник повністю не випорожнюється;
- ви стали втрачати вагу;
- з’явився біль у животі;
- після їжі живіт ніби розпирає, ви страждаєте від сильного дискомфорту.
Якщо перелічені симптоми зберігаються протягом 3-4 тижнів, це вагомий привід записатися до лікаря якнайшвидше, уклали британські медики.