Метаболізм – той же обмін речовин, те, через що в організм людини безперервно надходять поживні речовини, які підтримують енергію та життєдіяльність. Скільки разів ми чули про те, що люди, які не займаються спортом та багато їдять, не гладшають через хороший метаболізм? Але нічого страшного, якщо у вас по-іншому.
Але впоратися з цим лихом цілком можна. Як не дивно, за допомогою їжі (так, спорт теж допомагає).
Ягоди
Різні ягоди не лише смачні, а й корисні. Вони мають високий вміст антиоксидантів і клітковини. Перші відповідають, зокрема, за нашу молодість, друга — за здорове травлення. Великий плюс, що з ягодами можна зробити багато смачних десертів та напоїв, особливо всіма так улюблені смузі.
Авокадо
Улюбленець фітоняш і дієтологів не овоч, як багато хто думає, а фрукт, з погляду біологів. Авокадо смачне, корисне і містить у собі дев’ять незамінних для людини амінокислот! А скільки можна з ним приготувати!
На жаль, в магазинах важко знайти дозріле авокадо, тому після покупки покладіть його дозрівати при кімнатній температурі. Через тиждень він дозріє, стане м’яким і неймовірно смачним.
Лосось
Лосось не тільки покращує метаболізм, а й надає шкірі здорового сяйва. Крім того, він містить Омега-3 жирні кислоти, які допомагають зберігати молодість та здоров’я серця. Хто за смачні суші?
Шпинат
Шпинат відрізняється високим вмістом вітаміну B, який не тільки підвищує метаболізм, а й збільшує функцію м’язів. Ця листова зелень взагалі суперкорисна і для фігури, і для здоров’я. Адже в ній багато натуральних волокон, які також допомагають травленню. Так що спорт, шпинат та суші. Чому б і ні!
Яловичина
Вживання продуктів із високим вмістом білка, наприклад хороших стейків, — один із найкращих способів прискорити метаболізм. Але будьте обережні з такими продуктами у спеку. Саме тому, що вони розганяють метаболізм, вам може стати ще спекотніше.
Перець
Корисні функції гострого перцю знають усі. Він не лише збільшує метаболізм, а й зменшує апетит. А ще гострий перець допомагає охолонути, коли спекотно: він змушує організм потіти, тому нам стає прохолодніше. Але з цим продуктом потрібно бути акуратнішим: якщо його їсти багато, не заїдаючи і не запиваючи, легко можна заробити гастрит.
Спаржа
Вітаміни, мікроелементи, багато чудової клітковини, ніяких калорій – всього 21 на 100 грамів – це все про спаржу. Вона працює і як антиоксидант, і як продукт, що розганяє метаболізм. До того ж готувати її легко, швидко та приємно.
Яйця
Західні фахівці проводили дослідження серед жінок із зайвою вагою. Дівчата їли на сніданок два варені яйця протягом двох місяців замість випічки. В результаті досліджень 83% «піддослідних» втратили кілька небажаних сантиметрів у талії.
До речі,
на метаболізм впливає не лише їжа. Потрібно стежити за тим, скільки ми п’ємо – рідина повинна надходити в організм рівномірно протягом дня близько двох літрів чистої води на добу. Важливими є силові тренування: чим більше в тілі м’язів, тим швидше обмін речовин, адже м’язи навіть у стані спокою спалюють чимало калорій.
А ще не забувайте висипатися, щоб протягом дня не було бажання «закинутися» солоденьким і взагалі безладно жувати. Ну і зелень — її крім базових продуктів у раціоні має бути якнайбільше.