Четвер, 16 Травня

Те, що ви їсте щодня, може сильно вплинути на ваше психічне та фізичне здоров’я. Допомогти у підтримці здоров’я можуть і ці вісім рослинних продуктів.

  1. Чорниця. До складу цієї ягоди входять антиоксиданти, антоціани, поліфеноли. У статті 2018 року, опублікованій у Міжнародному журналі молекулярних наук, зазначається, що чорниця покращує зір, захищає від раку, цукрового діабету, ожиріння, нейродегенерації та дегенерації жовтої плями, остеопорозу. Також вона здатна зменшити прояв гіперліпідемії та гіпертонії, хвороб серця.
  2. Волоські горіхи. Вони мають багато корисних жирів, які відрізняються протизапальним ефектом. Також відомо, що волоські горіхи (так само, як мигдаль, фундук) збільшують кількість білка, що сприяє виробництву нових клітин мозку.
  3. Насіння чіа. Згідно з дієтичними рекомендаціями Міністерства сільського господарства США для американців, дорослим жінкам віком до 50 років на день потрібно отримувати 25-28 г клітковини на день, чоловікам до 50 років – 31-34 г клітковини на день. Завдяки насінню чіа ви зможете отримати майже третину добової потреби в клітковині. Також це насіння багате на антиоксиданти, що захищають від хронічних хвороб.
  4. Шпинат. Він багатий на поживні речовини, у тому числі вітамін С, К, кальцій. Відомо також, що шпинат благотворно впливає на серце за рахунок нітратів, що містяться в ньому.
  5. Малина. У ній поживних речовин приблизно стільки ж, скільки в чорниці, але клітковини – куди більше. Лише одна чашка малини з ранку допоможе вам задовольнити денну потребу в клітковині.
  6. Імбир. Він допомагає при нудоті, проблемах із травленням, бореться із запаленням. В одному дослідженні 2017 року зазначається, що імбир знижує рівень глюкози в крові натщесерце, а також рівень гемоглобіну A1c у пацієнтів з діабетом 2 типу.
  7. Броколі. Цей овоч багатий на сульфорафан, який бореться із запаленням, захищає ДНК, уповільнює ріст пухлини. При щоденному вживанні броколі ви захистите свій організм від раку.
  8. Оливкова олія. Разом із ним ви отримуєте корисні жири. Крім того, наукові дослідження показують, що оливкова олія може уповільнювати зниження когнітивних функцій. Одна стаття 2020 року продемонструвала також, що у людей з високим ризиком розвитку хвороб серця частота серцевих нападів була нижчою за дотримання середземноморської дієти (вона передбачає високе споживання оливкової олії).
Exit mobile version