Експерти радять додавати м’яту до свого раціону з кількох причин. Насамперед тому, що в ній міститься багато вітамінів, антиоксидантів, заліза.
М’ята має безліч лікувальних властивостей. Ось деякі з них.
- Захищає від проблем із травленням. Відомо, що м’ята покращує секрецію та активність слинних залоз, ферментів, позбавляє нетравлення шлунка та від метеоризму. Позитивно впливає ця рослина і стан порожнини рота.
- Лікує респіраторні захворювання. Поліпшить стан при респіраторних інфекціях, ознаках астми, знімає закладеність носа, полегшує кашель, виводить мокротиння, прискорює одужання.
- Діє як болезаспокійливе. Завдяки м’яті ви зможете розслабитися, позбавитися болю або полегшити його (при менструації). Загоює м’ята також при грудному вигодовуванні тріщини на сосках.
- Знижує масу тіла. Крім цього, м’ята симулює роботу речовин, що відповідають за розщеплення поживних елементів, що надходять разом з їжею, а також допомагає в їх перетворенні на корисну енергію.
- Доглядає волосся і шкіру. Відомо, що екстракт м’яти – це хороше джерело антиоксидантів та каротиноїдів. Вони перешкоджають випаданню волосся і прискорюють його зростання. Крім цього, м’ята очищає шкіру, заспокоює її, зменшує свербіж, висипання, запалення, ефективна при рятуванні рубців.
- Бореться з депресією. Запах м’яти заспокоює, знижує стрес, стимулює вироблення «гормону щастя» серотоніну.
- Знижує кров’яний тиск. Все завдяки тому, що листя м’яти містить багато калію.
- Бореться нудотою і покращує пам’ять. Крім того, аромат м’яти допоможе вам покращити розумові функції та концентрацію уваги.
- Зміцнює імунну систему. У листі м’яти – багато сполук та різних поживних речовин, які покращують роботу імунної системи.