Вчені з Медичної школи Університету Джона Хопкінса назвали користь сполуки, що міститься в зеленому чаї, для здоров’я жінок. Дослідження, опубліковане в журналі Scientific Reports, показує, що галлат епігалокатехіну (EGCG) у перспективі можна використовувати для профілактики та лікування міоми матки.
Під час доклінічного випробування автори розглянули ефект EGCG на лабораторних культурах клітин міоми матки, зібраних у пацієнток. Зразки вводили дозування 100 мікромолей речовини на літр живильного середовища протягом 24 годин, а потім намагалися виявити наявність специфічних білків (цикліну D1, фібронектину та CTGF) у тканині.
Фахівці виявили, що EGCG знижує рівень білка фібронектину на 46-52 відсотки порівняно з контрольною групою клітин міоми, які не зазнавали впливу речовини. У той самий час кількість білків CTGF знизилося на 86 відсотків. Це означає, що сполуки із зеленого чаю перешкоджало роботі сигнальних шляхів, відповідальних за зростання, передачу сигналів та метаболізм клітин пухлини.
Команда дійшла висновку, що галлат епігалокатехіну може бути простим і доступним варіантом полегшення симптомів та уповільнення росту міоми матки, оскільки він пригнічує багато молекулярних шляхів, що регулюють розвиток пухлини. Дані роботи узгоджуються з попередніми клінічними дослідженнями у жінок із міомою, які планують вагітність.