Людина п’є воду щодня підтримки нормальної роботи організму. Однак не всі знають, як і в яких кількостях її пити правильно.
Фахівці зазначають, що насправді при вживанні води потрібно враховувати кілька аспектів. Крім того, важливо знати про найпоширеніші міфи, пов’язані з водою.
1. Чим більше води ви вживаєте, тим ви стаєте здоровішим
Якщо за добу пити дуже мало води, то це позначиться на самопочутті та роботі організму. Але й надто велика кількість рідини теж небезпечна, тому що призводить до водної інтоксикації. Цей стан характеризується слабкістю, нудотою, блюванням, головним болем. Людина через це може навіть впасти в комусь.
Безпечна кількість води на день для дорослої людини – це 1,5-2 літри.
2. Пити потрібно лише мінеральну та кип’ячену воду
Вважається, що з сирої води не можна отримати потрібні організму речовини. Але насправді мікроелементів та мінералів у будь-якій воді замало, щоб заповнити добову потребу людини в них. Тому і мінеральна, і кип’ячена, і сира вода впливають на організм однаково.
3. З ранку корисно пити склянку медової чи слабосоленої води
Це правильно лише частково. Взагалі кип’ячена вода і справді корисна для організму, але слабосолона або медова – швидше ні. Пояснюється це тим, що після нічного сну солона вода може ще більше посилити зневоднення. Також відомо, що вона збільшує рівень іонів натрію, підвищує тиск, змушує нирки працювати активніше.
Якщо ж ви почнете день зі склянки води з медом, це призведе до збільшення вироблення шлункової кислоти. В результаті ви можете відчути дискомфорт у животі, а також пошкодити слизову оболонку шлунка.
Тому найкраще вранці випити просто одну склянку теплої чистої води.
Автор статті перераховує й інші рекомендації, пов’язані із вживанням води. Наприклад, експерти радять пити воду потроху та часто, але не надто швидко. Крім того, вода не повинна бути надто холодною або гарячою. Також краще не пити воду ночами, відразу після інтенсивних тренувань і перед відходом до сну.