Вчені Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі показали, що повторне зараження коронавірусом збільшує ризик відмови органів та смерті. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Nature Medicine.
Дослідники проаналізували близько 5,8 мільйонів медичних записів бази даних Міністерства у справах ветеранів США. Пацієнтів розділили на кілька груп, до найбільшої з яких входило 5,3 мільйона осіб, яким не ставили діагноз COVID-19 у період з 1 березня 2020 року до 6 квітня 2022 року. До іншої групи входило 443 тисячі осіб, у яких був один позитивний результат тестів на коронавірус, до третьої — 41 тисяча осіб, які перенесли дві або більше коронавірусних інфекцій. Враховувалися різні варіанти коронавірусу, включаючи дельта, омікрон та BA.5.
Було розроблено статистичну модель для оцінки ризику негативних наслідків для здоров’я в період від перших 30 днів до шести місяців після зараження SARS-CoV-2. Виявилося, що люди з повторною інфекцією втричі частіше потребують госпіталізації та вдвічі частіше вмирають, ніж люди без повторного зараження. Ризики були найбільш виражені в гострій фазі захворювання, але залишалися підвищеними в гострій фазі протягом наступних шести місяців.
Повторне зараження коронавірусом підвищуює ризики порушення роботи легень у 3,5 рази, захворювань серця втричі та захворювань головного мозку у 1,6 раза порівняно з тими, хто був інфікований SARS-CoV-2 один раз. Інші ймовірні ускладнення включають порушення роботи опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту та кровоносної системи; діабет та захворювання нирок, а також проблеми з психічним здоров’ям.
Підвищення ризику спостерігалося і у тих, хто переніс проривні інфекції, тобто заразився, незважаючи на зроблене щеплення. Також чим більше пацієнт переніс інфекцій, тим більше зростала ймовірність ускладнень.