Якщо ви не можете прокинутися самі вранці і змушені щоразу переставляти будильник, щоб знайти в собі сили розлучитися з теплою ліжком, то це говорить про те, що ваш організм працює на межі.
Вчені з університету Нотр-Дам у США з’ясували що ті, хто прокидається по будильнику, втомлюються більше, ніж ті, хто прокидається самостійно, без примусу. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Sleep.
Вставати не по будильнику
Дослідники, які проаналізували спосіб життя, якість сну та стан здоров’я кількох сотень дорослих піддослідних, виявили, що ті, хто встає по будильнику і постійно переставляє його на пізніше, частіше говорили про порушення сну і про те, що почуваються втомленими протягом дня, ніж ті, хто прокидався самостійно.
За словами вчених, використання будильника порушує природний цикл сну людини, а постійне його відкладання ще більше. Іншими словами, бадьорості такий сон не дає.
Вчені зазначають, що загалом не має значення, чи прокидаєтеся ви по першому будильнику або по третьому — необхідність використовувати цей гаджет насамперед є ознакою того, що ви вже надто втомилися.
— Наскільки ми можемо судити з фізіології та наших даних, пробудження по одному будильнику або натискання кнопки повтору і пробудження за двома або трьома будильниками не має великого значення. Проблема в тому, що якщо вам взагалі потрібен будильник, ви не висипаєтеся, розповів доктор Стівен Маттінглі, провідний автор дослідження.
Дослідники заявили, що в ідеалі треба спати стільки, скільки потрібно вашому організму. Рішення просте – якщо немає можливості вранці спати скільки хочеться, лягайте спати раніше. Прокидатися самостійно вранці, без будильника, цілком реально – якщо ви дотримуватиметеся єдиного режиму – вставатимете і лягатимете щодня в один і той же час.