Існує безліч способів, які допомагають позбутися стресу, що накопичився, негативних емоцій і безсоння. Так хтось активно практикує медитації: відключення від усіх справ, правильне дихання, спокійна музика дійсно допомагають розслабитися. Хтось віддає перевагу фізичним навантаженням — гарна пробіжка на свіжому повітрі, активні танці або вечір в улюбленому тренажерному залі дійсно допомагають провітрити голову, відволіктися від усіх проблем і отримати солідну порцію гормонів радості.
Ще один спосіб, який заспокоює та стабілізує організм, – це активне слухання «коричневого шуму». Багато хто напевно чув про «білий шум» — це звуки, що блокують роздратування, його люблять включати перед сном або під час роботи, щоб заспокоїтися або сконцентруватися.
“Коричневий шум” – це низькочастотний звук, який можна порівняти з зливою, громом, шумом океану або водоспадом. Він набагато нижчий за «білий шум». Саме «коричневий шум» найкраще допомагає заспокоїтися, прийти до тями після жахливої сварки або ж розслабитися перед сном.
— Завдяки «коричневому шуму» ви можете чути кожну частоту, яку може вловити людське вухо, тому він може створити ефект занурення. Такий ефект допомагає маскувати інші думки, а це означає, що ви можете зосередитися на чомусь одному, наприклад, на відпочинку, читанні чи сні, каже експерт зі здорового способу життя Мартін Сілі.
Ще один плюс «коричневого шуму» – ви можете під нього не лише засинати та розслаблятися, але ще й працювати. Справа в тому, що він допомагає відмінно концентруватися, тому ви починаєте активніше виконувати завдання, при цьому не відчуваючи сильної напруги.
Підійде така практика і тим, хто мешкає у великих містах. Напевно вечорами після роботи, коли хочеться спокою та тиші, вас відволікають звуки з вулиці, балаканина перехожих, рев моторів машин? Так ось: “коричневий шум” вміє “маскувати” всі сторонні подразники. Тобто ви зосереджені лише на ньому. Згодом ваш мозок навчиться ігнорувати небажані дратівливі звуки, оскільки відбувається відмінне «прокачування» психіки.