Багато хто впевнений, що домашня їжа – набагато краще за ресторанну. Але насправді це не завжди так.
Можливо, ви навіть і не підозрювали, але на вашій кухні може бути безліч небезпек, які спричиняють рак. Йдеться про шкідливі кулінарні звички.
- Класти продукти в димну олію. Здебільшого олія, яка продається в магазинах, – це рафінована олія. Тобто з неї вже видалено багато домішок, через які вона починає димитися. Це означає, що олія, що димить, – розжарена олія, а при подібній температурі в ній утворюються канцерогени, а якщо ви покладете в неї продукти, то з них через занадто високу температуру зникнуть поживні речовини.
- Вимикати витяжку відразу після того, як страва приготується. У цьому випадку ваша кухня все ще може бути після приготування заповнена масляними випарами. Такі випари погано позначаються на стані шкіри, можуть негативно вплинути на дихальну систему, викликати запаморочення, нудоту, почуття дискомфорту в носоглотці, відчуття скутості в грудях та інші не найприємніші симптоми. Крім того, науково доведено, що подібні випари – один із головних факторів розвитку раку легенів. Тому після того, як завершите готування, дайте витяжці попрацювати ще приблизно три-п’ять хвилин.
- Не мити сковороду після смаження на ній. Багато хто продовжує готувати на сковорідці, навіть не очистивши її перед цим. Це небезпечно тим, що при повторному нагріванні олії починає утворюватися бензпірен. А це один із канцерогенів, які провокують рак. Також на сковороді можуть залишитися частинки їжі, а це також може вплинути на розвиток раку.
- Використовувати олію кілька разів. Через це утворюється канцероген бензпірен, а також окислюється сама олія.
- Занадто сильно солити їжу. Якщо протягом тривалого часу їсти дуже солоні продукти, то підвищиться ймовірність розвитку гіпертонії та інших серцевих хвороб (ішемічна хвороба серця, інсульт).