Вчені Університету Піттсбурга розкрили, що люди похилого віку, які постійно встають рано і залишаються бадьорими протягом дня, щасливіше і краще справляються з когнітивними тестами, ніж люди з нерегулярним характером активності. Про спосіб підвищити та зберегти розумові здібності у старості повідомляється у статті, опублікованій у журналі JAMA Psychiatry.
У дослідженні взяли участь 1800 людей похилого віку старше 65 років, які носили браслети для вимірювання фізичної активності, а також заповнювали опитувальники для оцінки симптомів депресії та когнітивних функцій. Виявилося, що 37,6 відсотка учасників вставали рано-вранці, залишалися активними протягом дня (близько 15 годин) і мали послідовний розпорядок дня. Ці добровольці були менш пригнічені і мали вищі когнітивні показники, ніж інші.
32,6 відсотка учасників також мали постійний режим дня, але тривалість неспання у них була лише 13,4 години щодня, оскільки вони лягали раніше та вставали пізніше. Вони мали ослаблене почуття щастя, а когнітивні функції мали нижчі показники.
У 29,8 відсотка учасників моделі активності, що залишилися, були порушені: періоди активності були нестійкими протягом дня і непостійними в різні дні. У цих дорослих спостерігалися найвищі показники депресії та найгірші результати у когнітивних тестах.