Субота, 23 Листопада

На початку навчального року підліткам можливо важко звикнути до нового графіку. В результаті вони зіткнуться зі втомою днем, з порушеннями відпочинку, з перепадами настрою, а також із проблемами з концентрацією уваги.

Багато підлітків, як зазначають представники Національного фонду сну та Американської академії медицини сну, сплять менше восьми годин. Хоча рекомендована норма для них – це вісім-дев’ять годин на добу. Але нещодавно вчені виявили, як можна виправити цю ситуацію. Результати нового дослідження було опубліковано у виданні SLEEP.

У підлітка є два важливі фактори. Перший – необхідність лягати спати раніше через шкільний розклад, другий – біологічні зміни, що відбуваються з тілом підлітка. Експерти з медичного університету Раша спробували вирішити цей конфлікт за допомогою одного втручання. Тривав цей експеримент два тижні.

Для того, щоб допомогти підліткам позбутися недосипу, вчені застосували терапію яскравим світлом. Вплинули на учасників подібним чином двічі вранці у вихідні дні. Тривало це загалом дві години. Справа в тому, що яскраве світло змушує «внутрішній годинник» починати працювати трохи раніше. Таке рішення має допомогти підліткам засипати у відповідний для цього час.

Крім цього, випробувані отримали інструменти тайм-менеджменту та були обмежені у заняттях, які заважають ранньому відходу до сну. В результаті експертам вдалося зрушити час сну підлітків на 1,5 години. Тобто прокидалися вони на 1,5 години раніше, а загальний час їхнього сну збільшився десь на годину.

При цьому у тих підлітків, у яких циркадні годинники були «налаштовані» на пізніший час, цей «годинник» у результаті зрушив на 120 хвилин.

Exit mobile version