Безалкогольне та звичайне пиво — у чому різниця
Здається, все просто: у звичайному пиві є спирт, а в безалкогольному — ні. Однак це лише так здається. Навіть у банці нульового пива є алкоголь. А в деяких напоях може бути чимало — приблизно чайна ложка горілки.
Залежно від марки та виробника кількість алкоголю у безалкогольному пиві варіюється від 0,05 до 0,1 відсотка. Іноді кількість спирту в цьому напої може досягати 0,5 відсотка. І тоді при нехитрих підрахунках можна вирахувати, що в одній залізній півлітровій банці такого пива міститься 2,25 мл спирту. А це приблизно одна чайна ложка горілки.
Окрім кількості алкоголю, безалкогольне пиво відрізняється від звичайного методом приготування. Вся річ у процесі деалкоголізації, при якому спиртову частину випарюють з пива, або зупинці бродіння, коли дріжджі дозрівають повільно під впливом низької температури.
Про користь
За словами експертів, користь у безалкогольному пиві справді присутня. Лікаркі пояснюють, в чому можуть бути плюси.
- Може вберегти від стресу. Звучить фантастично, але в цьому виді пива містяться антиоксиданти, що борються з окислювальним стресом.
- У ньому є вітаміни групи В, які відповідають за вироблення енергії в тілі та метаболізм.
- Має низьку калорійність. Це якщо порівнювати із звичайним пінним напоєм.
А ще напрочуд позитивним виявився вплив безалкогольного пива на серцево-судинну систему. Вчені німецької клініки “Вісбаден” провели пивний експеримент. Вони поділили піддослідних на три групи. Одній дали три літри звичайного пива, інший безалкогольного пива, а третій 4-відсотковий етиловий розчин. На випивку випробуваним давалося три години. Виявилося, що та група, яка пила безалкогольне пиво, знизила рівень ферменту тромбіну – він змушує кров’яні платівки злипатися та відповідає за згортання крові. У свою чергу, пиво та спирт підвищували рівень зсідання крові. Вчені припустили, що безалкогольне пиво в деяких випадках може замінити ліки, які знижують згортання крові, які прописують інфаркт, що пережила, — розповіла фахівець.
Про шкоду
Однією з шкідливих властивостей такого напою є здатність створювати ілюзію безпеки. За словами лікарів, така ілюзія часто розкріпачує: дорослій людині складно зупинитися на одній банці навіть безалкогольного пива і за однією слідує друга, а за нею і третя. А з огляду на те, що в цьому напої теж є етанол — результат передбачуваний.
Окрім «прихованого» спирту у безалкогольного пива є й інші мінуси. Лікаркі назвали два з них.
- Містить фітоестрогени – рослинні сполуки, подібні до будови з жіночим статевим гормоном естрадіолом. У чоловіків фітоестрогени можуть пригнічувати вироблення чоловічого статевого гормону тестостерону, через що починає рости так званий пивний живіт. А у жінок, навпаки, посилює вироблення тестостерону, внаслідок чого відбувається гормональний збій.
- Достатньо хімічних добавок. Хоча і стандартний набір інгредієнтів напою теж може викликати болючі відчуття.
Кому не можна навіть «нульове» пиво
За словами лікарів, пивне дозвілля протипоказане при:
- панкреатиті (гострому запаленні підшлункової залози); навіть невелика частка алкоголю може спричинити подразнення і так запаленого органу;
- простатиті – хміль, що міститься в напої, може призвести до мікроспазмів артерій і судин;
- геморої – тут діятиме приблизно такий самий ефект, як і при простатиті;
- проблемах із шлунком – через дріжджі безалкогольне пиво викликає подразнення слизової оболонки шлунка, призводячи до виразок;
- циститі – напій подразнюватиме запалений сечовий міхур;
- цукровому діабеті – пиво піднімає рівень цукру в крові за рахунок мальтози.
Це лише стислий перелік тих, кому не варто вживати навіть безалкогольне пиво, — додають лікарі.