Що буде з організмом, якщо їсти по одному апельсину на день

Часто кажуть, що корисне – найчастіше несмачне. Апельсин – це яскраве спростування таких розмов. Один тільки яскраво-жовтогарячий колір піднімає настрій, а що вже говорити про смакові якості. 

Фрукт дуже смачний – це очевидно для тих, кому вдалося скуштувати цей райський плід. Апельсин містить величезну кількість корисних речовин.

В огляді будуть розглянуті як корисні, так і негативні наслідки вживання апельсинів. Тепер по порядку.

Походження

Апельсин родом із теплих країв, точніше з південних районів Китаю. 5 тисяч років тому на цій землі були схрещені помело та мандарин. Далі, апельсинові дерева зробили переможний хід по Землі.

У Європі перші провісники апельсинової експансії з’явилися у 15 столітті. Саджанці почали завозити португальські торговці.

Спочатку апельсини почали вирощуватись в оранжереях. 

Звідси й англійська назва апельсинів Orange. Було виведено десятки нових сортів. Кому не подобається солодко-кисла м’якоть апельсинів? Мабуть, ненависників апельсинів одиниці. Це найпопулярніше цитрусове дерево у світі.

Склад

В апельсиновій м’якоті багато цукру, пектинів, лимонної кислоти. Також апельсини у великій кількості містять залізо, калій, магній, кремній, фосфор та йод. 

Приємна кислинка натякає, що місцем свого постійного проживання вибрав вітамін С. Але це ще не кінець. Апельсин – це “будинок” для групи вітамінів B.

У цедрі містяться ефірні олії, пектин та вітаміни. У пухкій білій субстанції, яку називають альбедо, можна знайти пектини та біофлавоніди, які мають протизапальну дію на організм.

Користь апельсинів

 1. Поліпшення апетиту.
 2. Сприяють загоєнню ран.
 3. Зміцнюють серце.
 4. Знижують в’язкість кров’яної плазми.
 5. Знижують неприємні наслідки тахікардії.
 6. Зміцнюють судини.
 7. Сприяють зниженню темпів ожиріння.
 8. У стислий термін заповнюють нестачу вітамінів.
 9. Дозволяють знизити наслідки депресії.
 10. Корисні у післяопераційний період.
 11. Нормалізують травлення.
 12. Поліпшують самопочуття.
 13. Приводять до норми метаболізм.
 14. Зміцнюють зуби та ясна.
 15. Підвищують імунітет, настрій та працездатність.
 16. Продовжують молодість організму, прискорюють регенерацію тканин, зберігають пружність шкіри.
 17. Допомагають знизити вагу.

Кому слід утриматися від вживання апельсинів

Застереження, які доведеться врахувати при вживанні свіжих плодів чи соку:

 • Слід відмовитися від апельсинів при збоях у роботі жовчного міхура. У групі ризику – сечокам’яна хвороба. Деякі послаблення можливі за відповідної консультації у лікаря.
 • Апельсин – це алерген.
 • Не варто вживати апельсини, якщо у людини гастрит та запалення у кишечнику. Протипоказані апельсини для хворих на діабет. Не можна забувати про індивідуальну нестерпність.

Вас також зацікавить

Популярне