Чи обов’язково повністю відмовлятися від цукру? І як це вплине на організм?
Всесвітня організація охорони здоров’я радить за добу вживати в середньому не більше 12 чайних ложок цукру. Цукор може бути доданим та натуральним. У натуральному вигляді він міститься в молоці та фруктах, і оскільки він поєднується в них із клітковиною, білками, жирами, то не навантажує систему обміну вуглеводів.
Інша справа – доданий цукор. Якщо переборщити з солодощами, то в організмі швидше відкладатиметься жир і розвиватиметься інсулінорезистентність.
З погляду фізіології повна відмова від солодких продуктів безпечна. Однак, проблема може виникнути, якщо є залежність від цукру. Це може призвести до зривів та вживання солодкого у великій кількості. Через це можна почати набирати вагу ще швидше.
Якщо ви думаєте, що у вас є залежність від цукру, то спочатку перевірте, чи достатньо вуглеводів на день ви отримуєте. Містяться ці речовини в гречаній, вівсяній, перловій кашах, макаронах (з твердих сортів пшениці), рисі (нешліфованому), хлібі, моркві, картоплі, бобових, кабачках, кукурудзі, гарбузі. Взагалі вуглеводні продукти потрібно їсти при кожному прийомі їжі.
Цукрова залежність зазвичай виникає в тих, хто багато займається розумовою діяльністю, і в тих, у кого робота пов’язана зі стресом.