Печінка тріски – це той самий суперкорисний «риб’ячий жир», на основі якого роблять багато біологічно активних добавок для дорослих і дітей. Як розповідають лікарі, печінка тріски багата, насамперед, жиророзчинними вітамінами А, D, Е та поліненасиченими жирними кислотами Омега-3 та Омега-6.
- Вітамін А. Потрібен для зростання та відновлення тканин, хороший антиоксидант, важливий для зору, впливає на роботу імунної системи.
- Вітамін Е. Інактивує вільні радикали, підтримує роботу мембран м’язових клітин та червоних кров’яних тілець – еритроцитів, важливий для репродуктивної функції.
- Вітамін D. Бере участь у регуляції рівня кальцію в крові, підтримує міцність кісток та зубів, зміцнює імунітет, забезпечує розподіл клітин та відновлення тканин.
- Жирні кислоти Омега-3 та Омега-6. Вони не виробляються в організмі та надходять лише з їжею. Але при цьому входять до складу клітинних мембран, беруть участь у регуляції запальних реакцій, функціональної активності клітин крові, тонусу стінок судин.
Корисна особливо взимку
За словами експертів, такий насичений корисними речовинами продукт, як печінка тріски, бажано їсти регулярно. Особливо в холодну пору року.
Взимку, тим більше у північних широтах, часто розвивається недостатність та дефіцит жиророзчинних вітамінів. Тоді організм стає сприйнятливішим до інфекцій, підвищується ризик розвитку хвороб серця та судин, загострюються запальні процеси. Також встановлено, що дефіцит вітамінів A, D та Е призводить до передчасного старіння шкіри. Тому можна сказати, що як джерело вітамінів печінка тріски – справжній «зимовий скарб». До того ж продукт чудово засвоюється і має оригінальний смак.
Зазвичай цей продукт використовують у консервованому вигляді. І краще купувати консерви, на яких написано «Виготовлено в морі» — тобто вони приготовані на рибальських судах одразу після улову та вважаються кориснішими, ніж зроблені на березі після розморожування.
Кому не можна їсти печінку тріски
Треба пам’ятати, що печінка тріски на 66% складається із жирів. А відповідно, вона має високу калорійність — 613 ккал на 100 грамів. Через свою жирність цей рибний субпродукт протипоказаний людям із захворюваннями
- печінки,
- жовчовивідних шляхів.
Всім іншим можна, але трохи. Як кажуть лікарі, печінку тріски краще поєднувати з продуктами, багатими на складні вуглеводи — наприклад, з крупами, цільнозерновим хлібом, овочами чи зеленню.