Каву люблять за смак, за аромат, за ефект, що зігріває. Але головна особливість напою – кофеїн. Він активує мозкову діяльність, сприяє підвищенню працездатності, знімає втому, надає сили.
Як дієвий психостимулятор, кофеїн допомагає продовжити години неспання в нічний час, приділити час роботі, навчанню, відстрочивши сон. Таким чином, вплив компонента буде на 90% — 97% людей. 3%-10%, що залишилися, на питання про те, що буде якщо випити кави на ніч відповісти можуть – нічого. Їхні організми на кофеїн просто не реагують.
Всі інші, хто вирішив дозволити собі випити чашку міцної кави за кілька годин до сну, повинні передбачати наслідки — поганий настрій та занепад сил уранці, часті пробудження, неспокійний сон і навіть нічні кошмари.
Що кажуть вчені?
Вченим зі штатів довгий час не вдавалося знайти відповіді на питання про те, чому кофеїн надає на людей такий вплив, якщо вживати каву на ніч. Вони провели багато експериментів, долучивши до процесу п’ятірку добровольців зі штату Колорадо.
В рамках досліджень протягом двох місяців люди жили у спеціальній лабораторії, де щодня перед сном випивали по чашці міцного еспресо. В результаті вдалося з’ясувати, що така доза кофеїну знижує вироблення гормону мелатоніну на 40 хвилин. Саме цей гормон відповідає за здоровий відновлювальний сон людини. Іншими словами, напій уповільнює біологічний годинник людини на вказаний час, ось чому не можна його пити на ніч.
Як зменшити вплив кави на організм?
Якщо відмовити собі в задоволенні випити чашку ароматної кави, що бадьорить, перед сном не вийшло, можна спробувати нейтралізувати дію кофеїну на організм. Є кілька дієвих способів: пити каву з молоком або жирними вершками; замість кави насолодитися кавовим коктейлем із меншим вмістом кофеїну; додати трохи лимона; зменшити міцність напою за рахунок збільшення об’єму води на порцію порошку.