Біль у скронях може бути ниючим або різким, пульсуючим. Він може виникати як з однієї сторони, так і відразу з двох сторін і тривати від кількох хвилин до 2-3 годин. Хоч би який характер не мала ця проблема, вона викликає сильний дискомфорт. Що робити, якщо стукає у скронях, болить голова?
Чому сильно болять скроні
Причин, які викликають хворобливі відчуття в області скронь, – маса. Давайте познайомимося з основними з них:
- застудні захворювання, грип;
- проблеми зі сном;
- настання менструації;
- порушення гормонального фону, наприклад, під час менопаузи;
- знижений тиск (у цьому випадку головний біль зазвичай супроводжується проблемами зі слухом, дзвоном у вухах);
- підвищений тиск (у комплексі йдуть свистячі шуми в голові);
- проблеми з наднирковими залозами, що призводять до надмірно активного вироблення адреналіну;
- загальна інтоксикація організму (у комплексі з болем у скронях людина отримує також нудоту, блювання, біль у животі).
Крім описаних можуть бути інші причини головного болю в районі скронь. Точний діагноз зможе поставити тільки фахівець.
Голова болить у скронях: що робити
Один із найпростіших способів швидко впоратися з головним болем подібного роду – точковий масаж. Вказівними або великими пальцями потрібно натиснути на скроні 6-12 разів, за необхідності повторити процедуру через час. Робити її можна необмежену кількість разів. Такий масаж буде в кілька разів ефективнішим, якщо ви приглушите світло в кімнаті, вимкнете усі джерела шуму та приляжете.
Також можна прикласти до скронь компрес. Він може бути як холодним, і гарячим. Під впливом холоду чи тепла біль стихне через 15-20 хвилин.
Заваріть собі зелений чи ромашковий чай і випийте його зі шматочком чорного гіркого шоколаду. Також можна випити вишневого чи апельсинового соку, з’їсти аскорбінку.
Якщо ви працюєте за комп’ютером або напружуєте очі іншим способом, обов’язково давайте їм перепочинок час від часу, інакше болю у скронях вам не уникнути. Зробіть під час перерви невелику зарядку для очей, розімніться, а ще краще – прогуляйтеся на свіжому повітрі.
Часті головні болі – привід вирушити до лікарні. Ви можете відвідати терапевта, а можете відразу йти до вузькоспеціалізованого лікаря. Проблемами головного болю займається невролог.