У весняній зелені міститься багато бета-каротину. Приблизно стільки ж цієї речовини в моркві. Правда, треба пам’ятати, що засвоюватися організмом бета-каротин здатний лише у стравах, до складу яких входять жири.
Також у зелені є вітамін C, K, магній, марганець, калій. Відрізняється петрушка, цибуля, кріп та наявністю ефірних олій. Завдяки їм організм виявляється захищеним від застуди. Допомагають трави при метеоризмі, проблемах із кишечником, жовчним міхуром, підшлунковою залозою.
Ось три найкорисніші різновиди зелені:
- Зелена цибуля. Цей продукт не можна їсти тим, хто страждає на деякі хвороби нирок, печінки, шлунка. Проте в цілому цибуля має велику кількість корисних властивостей. Вона покращує стан шкіри, нігтів, волосся, репродуктивну функцію, зміцнює серце, знижує ймовірність розвитку онкологічних захворювань, сприяє підвищенню апетиту, тонусу, приводить у норму тиск, покращує процес травлення та засвоєння страв, стимулює кровотворення. Допомагає вона при цукровому діабеті, грипі, застуді. Чинить цей продукт антисептичну, бактерицидну, протимікробну, антисклеротичну та протизапальну дію.
- Петрушка. Усього один пучок цієї зелені може заповнити добову потребу у вітаміні C. Петрушка здатна лікувати зір, знижувати тиск. Застосовують її і як народний засіб від ангіни та застуди, сечогінного засобу. Допомагає боротися цей продукт із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, бронхітом, хворобами серця. Дозволяє усунути петрушка ластовиння, пігментні плями. Також вона відбілює шкіру.
- Кріп. Він покращує зір, лікує анемію, захищає організм від старіння, зміцнює імунну систему, відновлює і робить міцнішим волосся, нігті. Використовують кріп також при хворобах шлунково-кишкового тракту, гіпертонії, порушеннях серцевого ритму, занепокоєнні та безсонні. Застосовують зелень під час застуди, а також як засіб від кашлю. Має продукт жовчогінну дію, допомагає позбутися запорів, прискорює загоєння ран, полегшує цистит, хвороб нирок. Кріп здатний поліпшити стан шкіри: він її зволожує, живить, насичує антиоксидантами.