П’ятниця, 22 Листопада

Дослідження в США показало, що найкращий час доби для вправ може відрізнятися для чоловіків і жінок. Жінки спалюють більше жиру під час ранкової зарядки, тоді як увечері більше для чоловіків. Вчені сказали, що відмінності у варіаціях неясні, але відмінності в гормонах, біологічних годинниках і циклах сну-неспання між статями можуть сприяти.

Дослідники стверджують, що жінки можуть бути більш чутливими до таких відмінностей, оскільки вони частіше мають надлишок жиру на животі. Це важливо, оскільки черевний жир огортає внутрішні органи тіла, що робить його потенційно більш смертельним.

Дослідження, в якому взяли участь 385 000 людей, пов’язало ожиріння – і, зокрема, вагу навколо живота – з шістьма різними типами раку, як у чоловіків, так і у жінок. Загалом, ризики були найвищими для жінок – з більш ніж вдвічі вище ризику розвитку раку матки, показало дослідження в Глазго.

Нове дослідження в США на 56 здорових чоловіках і жінках, які перебували на 12-тижневому режимі фітнесу, показало, що жінки, які хотіли зменшити жир навколо живота і знизити кров’яний тиск, найкраще виконували фізичні вправи вранці. Але жінкам, які намагалися підвищити силу м’язів у верхній частині тіла, краще приберегти зусилля на вечір, що також покращило їхній настрій.

Час доби мав менше значення для чоловіків, які бачили приріст сили, будь то ранок чи вечір. Але пізніше було виявлено, що фізичні вправи покращують здоров’я серця у чоловіків та покращують їх метаболічний стан – знижують ризик таких станів, як ожиріння, діабет 2 типу, серцеві захворювання та інсульт.

Дослідження за участю 30 чоловіків і 26 жінок (усі активні та здорові, віком від 25 до 55 років) тривало 12 тижнів. За цей час дослідники відстежували результати різноманітної фітнес-програми, яка включала розтяжку, спринт, опір і тренування на витривалість.

Одна група займалася за годину до 08:30, а інша група виконувала ті самі заняття ввечері, з 18:00 до 20:00. Усі учасники дотримувалися спеціально розробленого плану харчування. Варто відмітити, що всі учасники дослідження покращили своє здоров’я. Під час дослідження учасникам перевіряли кров’яний тиск і жир, а також гнучкість, силу та аеробну силу на початку та в кінці.

Усі, хто брав участь у дослідженні, покращили свій загальний стан здоров’я та продуктивність протягом 12-тижневого випробування, незалежно від того, коли вони займалися.

«Найкращий час для вправ – це найкращий час, коли ви можете це робити і вписувати їх у свій графік», – каже доктор Пол Арсеріо, провідний автор дослідження та професор здоров’я та фізіологічних наук людини в коледжі Скідмор, штат Нью-Йорк. Тож обирати час для тренувань варто за власним розсудом, орієнтуючись на біоритми, самопочуття і настрій.

Exit mobile version