Насправді твердження «вранці яблуко – золото, а ввечері – отрута» – ненаукове. У плані поживної цінності немає жодної різниці, коли ви будете їсти яблука. У той же час вранці вживати натщесерце ці фрукти фахівці не радять, оскільки вони можуть створити зайве навантаження на кишечник, через що у людини виникнуть болі в животі, здуття, діарея та інші неприємні симптоми.
Також через надто велику кількість яблук на ніч у людини може збільшитися навантаження на шлунково-кишковий тракт. Крім того, це може призвести до ожиріння.
Загалом фахівці рекомендують їсти яблука за 15-20 хвилин. Якщо ви будете вживати їх швидше, це може погано позначитися на стані шлунка. Також при повільному пережовуванні органічні кислоти в яблуку більше контактуватимуть із порожниною рота, а це корисно для здоров’я.
Якщо ви здорові, то фрукти можете їсти у будь-який час дня, але у помірних кількостях. Якщо ж у вас діагностували ожиріння або цукровий діабет, то вам краще вживати фрукти як перекушування між прийомами їжі, щоб в організм не надходило занадто багато цукру та калорій.
Загалом, згідно з «Посібником з харчування для жителів Китаю на 2022 рік», на день потрібно з’їдати 200-350 грамів фруктів. Тобто оптимальною кількістю може вважатися 250 грамів або півмиски. Якщо ж ви станете їсти надто багато яблук та інших фруктів, то у вас може виникнути надлишок енергії та цукру в організмі, а це вже небезпечно для здоров’я.
Також залежно від кольору шкірки, яблука можуть по-різному впливати на організм. У зелених яблуках багато хлорофілу, який відрізняється протизапальним та антиоксидантним ефектом, допомагає у загоєнні ран. Жовті яблука позитивно впливають на шлунок та селезінку, а також містять каротиноїди (в організмі вони перетворюються на вітамін А). У червоних яблуках міститься велика кількість заліза, також корисні для серцево-судинної системи.