Вчені з університету Чикаго встановили, що пізній прийом їжі впливає на витрату енергії, апетит, стан жирової тканини та ризики виникнення ожиріння. Результати дослідження опубліковані у журналі Cell Metabolism.
Попереднє дослідження вчених показало, що пізній прийом їжі пов’язаний із підвищеним ризиком ожиріння, збільшенням жирових відкладень та зниженням успіху при зниженні ваги.
Група вивчила 16 пацієнтів з індексом маси тіла (ІМТ) у діапазоні надмірної ваги чи ожиріння. Їх розділили на групи: у першій групі добровольці їли у певні години дня, люди у другій групі їли кожні чотири години. Учасників також попросили відзначати, коли вони відчувають голод. Для контролю їхнього стану в учасників брали аналізи крові, зразки жирової тканини, вимірювали температуру тіла та витрату енергії.
Виявилося, що пізніший прийом їжі більш ніж удвічі збільшив ймовірність голоду через зниження гормону лептину, що відповідає за ситість. Крім того, коли учасники їли пізніше, вони також спалювали калорії повільніше та демонстрували експресію генів жирової тканини у бік її зростання.