П’ятниця, 22 Листопада

Для фізичного та психічного благополуччя людина має отримувати досить якісний сон. Відомо, що такий сон покращує результат різних хвороб, включаючи серцево-судинні захворювання, порушення обміну речовин, психічні захворювання, деменцію. Сильно шкодить здоров’ю і, наприклад, безсоння, надмірна сонливість.

У ході метааналізу 17 наукових досліджень з’ясувалося, що в Китаї від безсоння страждають 15% населення.

Команда вчених з Японії, Тайваню та Канади під керівництвом доцента Джавада Кухсарі зі Школи наук про знання Японського передового інституту науки та технологій вивчила зв’язок між малорухливим способом життя, якістю сну та фізичною активністю. Робилося це з урахуванням вибірки японців середнього віку.

В рамках дослідження вчені звернули увагу на японців віком від 40 до 64 років. Саме в цей час розпочинаються перші проблеми зі здоров’ям. Опубліковані результати роботи були у Scientific Reports.

Експерти замінили в учасників 60 хвилин легкої фізичної активності або малорухомого способу життя на таку ж кількість фізичної активності, але помірної та високої інтенсивності. Через тиждень виявилося, що така дія справді покращила якість сну у людей. Причому такий ефект спостерігався лише в жінок.

Exit mobile version