Очікування, поки рана загоїться, може не тільки зайняти деякий час, але й залишити надовго шрам як нагадування про рану. Хоча в минулому ми бачили технології, які намагалися мінімізувати рубці, дослідники все ще шукають способи прискорити загоєння в цілому. Тепер ця відповідь може бути ближчою, ніж будь-коли, оскільки вчені Стенфордського університету створили розумну пов’язку.
Розумна пов’язка поєднує в собі біосенсори та бездротову електричну стимуляцію, щоб допомогти пацієнтам із травмами, які повільно загоюються, швидше відновлюватися. Технологія, про яку було оголошено в листопаді минулого року, була створена як спосіб боротьби з повільно гояться ранами, які, здається, тривають вічно. Оскільки вартість лікування деяких із цих ран зростає, необхідно щось змінити.
З новою інтелектуальною пов’язкою пацієнти нарешті можуть мати надію, яка не змушуватиме їх щомісяця платити за рахунками. Окрім можливої ефективності пов’язки, ми також бачили новий гель для генної терапії, який також може загоювати старі рани, які повільно заживають. Це означає, що зараз відбувається досить багато проривів.
Ця нова пов’язка складається з бездротових ланцюгів, які використовують датчики температури та імпедансу для моніторингу загоєння рани. Припустимо, рана реєструється як менш загоєна або інфікована. У цьому випадку датчики інформують систему про застосування електричної стимуляції по всій довжині рани, щоб прискорити швидкість закриття тканини, а також зменшити інфекцію.
Розумний бандаж сам по собі є чимось на зразок інженерного дива, оскільки він здатний отримувати всі ці дані без необхідності підключення до проводів. А оскільки пов’язка призначена для прилягання до поверхні рани, вона покрита гідрогелем, який містить полімер, щоб уникнути потрапляння бактерій та інших речей у рану.
Ідея полягає в тому, щоб не тільки заклеїти рану пов’язкою, але й захистити її під час загоєння під час використання пов’язки. Завдяки цьому прориву ми можемо побачити подібні бинти для пацієнтів із давніми ранами в майбутньому. І, на відміну від гелю, згаданого раніше, рани, закриті цією розумною пов’язкою, не відкриються знову після того, як ви припините її використовувати.