Всього дві порції вина виявилися небезпечними для здоров’я

Через вино можуть утворитися тромби. А вони небезпечні тим, що можуть спричинити інсульт чи серцевий напад. Але важливо при цьому знати, яка саме кількість вина зашкодить вашому здоров’ю.

За словами представників Американського центру боротьби з залежностями, якщо ви станете випивати більше двох двох порцій алкоголю за один раз, то це підвищить шанси утворення в організмі тромбів.

Центр з контролю та профілактики захворювань підкреслює, що одна порція спиртного є 350 мл пива (це приблизно одна пляшка), 150 мл вина (іншими словами, це один невеликий келих), 45 мл міцного алкоголю (тобто всього один шот).

Виникнення тромбів через алкоголь пояснюється кількома механізмами. Один з таких механізмів – підвищення кількості тромбоцитів у крові. Через це підвищується ризик того, що тромбоцити випадково склеяться один з одним і у результаті утворюється тромб.

Крім цього, через спиртне може порушитися робота печінки. А це погіршує здатність печінки виробляти білки, які регулюють згортання крові.

Нарешті, через алкогольні напої ви можете набрати зайву вагу. Відомо, що це підвищує рівень ліпідів у крові та збільшує ймовірність утворення тромбів.

Вас також зацікавить

Читайте також