Як зробити так, щоб і Новий рік смачно зустріти, і не страждати від «свята живота» та метеоризму? Такі новорічні сюрпризи, погодьтеся, нікому не потрібні.
1. Уникайте продуктів, що посилюють газоутворення
До них належать передусім:
- бобові,
- білокачанна капуста,
- кольорова капуста,
- брокколі,
- брюссельська капуста,
- спаржа.
Це не означає, що треба повністю від них відмовитися, але заїдати олів’є із зеленим горошком квашеною капустою не варто. Особливо, якщо ви знаєте про здуття живота не з чуток.
2. Будьте обережнішими з «молочкою»
Спочатку визначте, як ви переносите молочні продукти. Якщо ви помічаєте, що після вживання молока у вас виникає здуття або тим більше рідке випорожнення, або у вас вже поставлений раніше діагноз «лактазна недостатність», треба бути акуратнішим із продуктами, що містять сухе молоко (солодощі, випічка, ковбаса, сосиски, соуси) і молочну сироватку, вони можуть посилювати здуття живота.
Наприклад, ви спробували чудові булочки синнабон і відчуваєте здуття. «Все тому, що це справжня цукрова бомба», — скажете ви і матимете рацію. Але якщо до них було додано сухе молоко, а у вас є лактазна недостатність, зовсім не цукор може бути основною причиною симптому.
3. Їжте 31 грудня як завжди
Розділіть їжу на 3 рази, ще й влаштуйте собі 2 легких перекушування протягом дня. Краще їсти менше та частіше, а не багато і за раз. Якщо їсти двічі на день з основним прийомом їжі у вечірній час, ризик переїдання буде вищим. А разом з ним вищий ризик відчути тяжкість та здуття.
4. Не пийте пиво
Рекомендується зменшити кількість їжі та напоїв, що містять газ. Наприклад, варто уникати газованої води та пива.
5. Не налягайте на фрукти та овочі
Особливо з незвички. Якщо ви зазвичай їсте мало овочів та фруктів, у свята треба збільшувати їх кількість поступово – клітковина має вводитися в раціон повільно. Якщо з’їсти їх одразу і багато, уникнути здуття буде складно.
6. Обмежте продукти з підсолоджувачами
Спровокувати здуття живота може надлишок штучних підсолоджувачів у складі продуктів. Йдеться насамперед про мальтитол, сорбітол, ксилітол і ізомальтоз.
7. Не поспішайте за столом
Їжте неквапливо, насолоджуючись прийомом їжі та спілкуванням з гостями. Не забувайте ретельно та повільно пережовувати їжу – це допоможе не переїдати.
8. Більше рухайтесь
Якщо відчуваєте, що переїли, не треба тягнутися за ферментами в таблетках — не ведіться на рекламні слогани. Краще пограйте у рухливі ігри або влаштуйте танці. Можна вийти надвір і трохи прогулятися. Все це прискорить процес травлення та зменшить тяжкість та здуття живота.