На перший погляд гикавка – це нічого страшного. Якщо порівнювати її з головним болем чи мозолем, це справді так. Але гикавка настільки дратівливе і вимотливе явище, що мимоволі кожен починає бурмотити заклинання, щоб перейшла гикавка з Федота на Якова та ще на когось.
Насправді способів боротьби з цим настирливим явищем існує безліч, і багато хто навіть не припускає, що не потрібно затримувати дихання на хвилину. Все набагато простіше.
Способи боротьби з гикавкою
- Якщо пити воду, то тільки крижану і лише маленькими ковтками, або просто прополощіть горло крижаною водою.
- Якщо затримувати дихання, то на 10 секунд після кожного спазму, або можна подихати в поліетиленовий/паперовий пакет. Є ще варіанти – повільні дихальні вправи. Зробіть глибокий вдих, потім видих і, затримавши подих, порахуйте до п’яти. Або ж просто видихайте повітря з легенів, поки воно там зовсім не закінчиться. Вважається, що напад може зупинити розтяг діафрагми.
- Якщо робити масаж, то краще в ділянці діафрагми, причому легкими рухами.
- Але найпростіше покласти під язик невеликий шматочок лимона, правда, тримати його радять доти, доки гикавка не пройде. Або можна капнути оцет у рот – кислота зупиняє напади.
- Наступну вправу краще виконувати далеко від людських очей: потрібно взятися за кінчик язика пальцями і тягнути його. Ще один комічний спосіб – це після глибокого вдиху висунути язик та затримати дихання. При цьому потрібно затиснути носа і заткнути вуха. Намагайтеся протриматися в такому положенні 40 секунд і зробити повільний видих.
- Спробуйте лягти чи сісти на підлогу, а потім різко встати.
- І ще один цікавий варіант, для якого потрібно вирахувати тривалість інтервалів між спазмами. Як тільки за підрахунками з утроби повинен буде вирватися «ік», починайте голосно кашляти або кричати. Цей спосіб дозволяє позбутися нападів за 3-4 підходи.