Особливий випадок може призвести до надмірного вживання алкоголю, що перевантажує організм настільки, що залишається безліч симптомів похмілля. Чи існують засоби від похмілля? Прийнятий алкоголь спочатку всмоктується в кишечнику, а потім переходить у кров і досягає печінки, органу, який відповідає за метаболізм зі швидкістю склянки на годину.
Для позбавлення організму від алкоголю в 0,60 г/л (2 пляшки пива або 3 келихи вина) потрібно 4 години, а продовження вживання алкоголю викликає накопичення алкоголю в крові за рахунок нездатності печінки метаболізувати з такою ж швидкістю.
П’яний або гострий алкоголізм – не що інше, як фізіологічний стан, викликаний надмірним вживанням алкоголю, яке перевантажує печінку, знижує рівень цукру в крові, зневоднює організм і проявляється похмільними розладами (блювання, загальна втома, сплутаність свідомості, дзвін у вухах біль у животі, порушення рівноваги тощо).
Зважаючи на те, що найкращий спосіб уникнути похмілля – остерігатися надмірного вживання алкоголю, також можна скористатися рядом засобів від похмілля, щоб не прокидатися з відчуттям молота в голові та загальної втоми.
Натуральні засоби від похмілля дозволяють провести день без прийому аспірину та різних ліків.
Вода
Алкоголь – рідина з зневоднюючим ефектом через здатність стимулювати діурез та високу концентрацію цукрів, які стимулюють вироблення інсуліну та зниження рівня глюкози в крові.
З похміллям можна впоратися за допомогою прийому великої кількості води, щоб відновити гідратацію тканин і дозволити печінці очиститись від вироблення ацетальдегіду, речовини, що отруює організм.
Банан
Зневоднення спричиняє брак калію, а банани, завдяки високому вмісту калію, дозволяють поповнити втрати мінералів через алкоголь. Від похмілля вистачить і кількох бананів!
Мед
Меду вдається захистити шлунок, заповнити запаси калію та забезпечити хорошу дозу антиоксидантів, а також відновити рівень глюкози в крові завдяки вмісту фруктози.
Смузі та фруктові соки
Комбінації фруктів регідратують організм і заповнюють запаси мінералів, вітамінів та клітковини.
Свіжий фруктовий сік – панацея від похмілля, особливо підходить для сніданку, дозволяючи насититися вітамінами і швидко підвищити рівень цукру в крові.
До смузі можна додати трохи йогурту, кефіру або молочної закваски для підтримки кишкової флори.
Томатний сік
Томатний сік – відмінний союзник у боротьбі з симптомами похмілля завдяки лікопіну, антиоксиданту, здатному зменшити запалення, викликане зловживанням алкоголем, що позитивно впливає на печінку.
Вівсяне борошно
Овес – важливий злак, тому що допомагає організму виводити кислоти та дає хорошу дозу енергії. Тарілка теплої вівсянки забезпечує необхідними поживними речовинами, такими як вітаміни групи В, кальцій та магній.
Суп
Суп на овочевій основі надає підтримку організму: поповнює солі, клітковину та вітаміни, розслабляє органи завдяки теплу та поповнює втрату рідини.
Настої та трав’яні чаї
Трав’яний чай дозволяє використовувати активні речовини рослин у терапевтичних цілях. Як позбутися нудоти та головного болю? Простий відвар фенхелю допомагає підтримати шлунок, молоко – боротися зі зниженням імунного захисту, а настій імбиру заспокоює почуття нудоти та блювання та стимулює потовиділення (виводить токсини).
По-справжньому ефективним засобом від похмілля є настій на основі листя мате, суміш кофеїну, дубильних речовин, сапонінів, мінералів, амінокислот та вітаміну С. Мате дозволяє використовувати переваги кофеїну без прийому акрималіду (шкідливої речовини, яка вивільняється при вживанні обсмаженої кави).
Холодний душ
Холодний душ вважається бабусиним засобом, але насправді дозволяє відчути себе краще та відновити ясність розуму. Будьте обережні, щоб не втратити рівновагу та не впасти!
Пакети з льодом
Пакети з льодом допоможуть зменшити головний біль та запаморочення. Просто роздавіть трохи льоду в мішечку або загорніть у тканину та покладіть компрес на голову.