Коли говоримо про харчування, не можна сказати, що якийсь продукт є суворо забороненим або абсолютно підходить всім. Те саме стосується і харчування за віком. Не існує універсального продуктового кошика, який би був корисним усім без винятку. Підбирати продукти залежить від індивідуальних особливостей. До вибору кожного потрібно підходити із запитанням: «А чи корисний він буде мені?»
Якщо ж у вас немає особистих протипоказань (хронічних захворювань, генетичних особливостей та ін.), то після 40 років можна орієнтуватись на список продуктів нижче.
Продукти, багаті кальцієм та білком
Кунжут, мак, зелений горошок, яблука, бобові, нежирне м’ясо (індичка, кролик).
Після 30 років ми активно втрачаємо м’язову та кісткову масу. Щоб не допустити цього важливо стежити за фізичною формою: продовжувати тренуватися і їсти білок. Споживати його у достатній кількості, проте не лише з прямих джерел (м’ясо, яйця), але й з рослинної їжі (горіхи, насіння, боби).
До речі, про те, де брати білок, якщо ви не можете їсти м’ясо, розповіли у матеріалі за посиланням.
Продукти з вітамінами А, Е, D та корисними жирами
Жирна риба, олії у свіжому вигляді, субпродукти, лимони, грейпфрути, яйця, оливки, авокадо.
Ці вітаміни жиророзчинні, тому до них у пару додаємо корисні жирні кислоти Омега-3-6-9 – необхідний баланс. Їх можна знайти в горіхах, рослинних оліях, оливках, авокадо, насінні льону.
Крім того, жири необхідні захисту мозку. Без них він починає швидко старіти, збільшується ризик хвороби Альцгеймера, Паркінсона, старечої забудькуватості. Але про здоров’я мозку слід подбати ще в юності.
Антиоксиданти
Ці продукти буквально уповільнюють процеси старіння – окислювальні. До таких продуктів можна віднести практично всі ягоди: обліпиху, чорницю, смородину, асаї, горобину. Окрім того, абрикоси, гранати, виноград.
Список дуже широкий, вибирати варто із тих продуктів, до яких у вас нормально розташований організм: немає алергії та інших неприємних реакцій.
Спеції
Куркума, імбир, сушені трави (базилик, розмарин, часник), каррі.
Спеції – окрема тема у східній медицині. Вони мають унікальні властивості, починаючи від стимуляції імунітету і закінчуючи уповільненням старіння. Це справді сильна «протиотрута» від старості.
Продукти, багаті на клітковину
Зелені листові овочі (шпинат, рукола, салат), хрестоцвіти (капуста, броколі, ріпа).
Крім того, харчові волокна допомагають довше зберігати відчуття ситості. Про інші продукти, які знижують апетит, читайте у статті за посиланням.