Найпоширенішою причиною смертності серед населення є хвороби серця. Стрес, негативні звички і, звичайно ж, харчування це три основні причини розвитку хвороб, що призводять до смерті. Саме харчування найпростіше контролювати та проводити з його допомогою профілактику, оздоровлювати головний м’яз організму. Які продукти потрібно внести до меню та з яких причин, розповість стаття.
Брокколі
Примітно, що броколі не входить до списку улюблених овочів. Однак це справжній дар природи для підтримки здоров’я серця, крові та судин. Приготовлена капуста на пару зберігає більшість корисних речовин, наприклад, сульфорапан, що протистоїть появі атеросклерозу. Крім того, овоч – джерело таких антиоксидантів як лютеїн, вітамін C, бета-каротин. Вони борються з вільними радикалами та зберігають молодість.
Оливкова олія
Основа для соусів та корисна заправка для овочів, риби, які набувають неперевершеного смаку. Олію оливи називають джерелом антиоксидантів та жиророзчинних вітамінів, що ефективно захищають організм від дії вільних радикалів. У цьому виді в олії велика концентрація жирних кислот, що знищують надлишки холестерину. На думку лікарів у профілактичних цілях достатньо вживати 25-30 мл на добу.
Яблука
Цей знаменитий та смачний фрукт є джерелом речовин під назвою флавоноїди. Вони беруть участь у профілактиці різних захворювань серця та судин, у тому числі розвитку ішемічної хвороби. Вживання яблук з урахуванням добової норми 200 г допоможе мінімізувати рівень холестерину, знизити запальні процеси, що проходять в організмі.
Ягоди
Натуральні, корисні ягоди – це джерело користі. Вони можуть уповільнити процеси старіння, зняти набряки, покращити склад крові та зберегти серце у здоровому стані. І все це завдяки магнію та калію, яких у більшості ягід міститься потужна концентрація. Речовини розширюють та зміцнюють судини, контролюють артеріальний тиск, зміцнюють судинну стінку.
Риба
Головний інгредієнт у дієті для здорового серця. Форель, скумбрія, тунець, лосось та інші види риби жирних сортів з високим вмістом омега-3 допоможуть мінімізувати розвиток хвороб артерій, що призведе до зниження ймовірності інфарктів. За даними досліджень необхідно вживати до 400 г риби на тиждень, щоб поповнити запас омега-3, що відповідає за багато функцій організму.
Гранат
Поліфеноли, присутні у соку гранату, позитивно позначаються на молодості серцевого м’яза. Вони допомагають організму боротися з високим артеріальним тиском та неправильним холестерином, який осідає бляшками на стінках судин. Гранат лікарі радять вживати у вигляді свіжого соку, в кількості 150 мл протягом дня. Здоров’я серця це насамперед харчові звички людини. Чим правильніше і збалансованіше вона буде харчуватися, тим довше головний орган залишиться сильним і міцним.